Free Quotation, modyfikacja CSS

Miejsce dotyczące zagadnień związanych z standardami WWW - problemy, rozwiązania.
no avatar
reti

Reputacja: 0 pkt
Od: 16 lis 2019, o 13:40

Free Quotation, modyfikacja CSS

przez reti » 20 lis 2019, o 21:27

Chciałbym mieć widget w stopce, który wyświetla cytat dnia/tygodnia/... z mojej własny bazy cytatów. Do każdego z cytatów byłaby przypisana data wyświetlania. Dobrym rozwiązaniem wydawałby się Free Quotation (https://wordpress.org/plugins/free-quotation/). Jednak mam z nim problem. Chodzi o CSS: Obrazek
Zainstalowałem też inny plugin: Quotes Collection (https://wordpress.org/plugins/quotes-collection/) Powyższy wygląd tego widgeta bardzo mi się podoba i chciałbym, żeby Free Quotation był tak samo wystylizowany. Czyli:
- wyśrodkowany nagłówek
- linia pod nagłówkiem
- podpis (myślnik, autor, źródło) w jednej linii.
Ale dodatkowo:
- wyjustowany cytat
- podpis wyrównany do prawej.
Nie mam najmniejszego pojęcia jak to zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł? Wydaje mi się, że trzeba zmodyfikować plik CSS albo wtyczkę, ale jak?

Kolosowsky
Świeżak

Reputacja: 3 pkt
Od: 1 paź 2019, o 10:54

Re: Free Quotation, modyfikacja CSS

przez Kolosowsky » 21 lis 2019, o 11:50

Owszem, możesz zmodyfikować wtyczkę - wszystkie jej pliku znajdziesz w katalogi wtyczki, ale musisz brać pod uwagę to, że wszystkie prowadzone zmiany zostaną utracone po aktualizacji wtyczki.

Dlaczego po prostu nie skorzystasz z Quotes Collection, skoro dużo bardziej odpowiada Twoim wymaganiom wizualnym? Funkcjonalność obu wtyczek jest podobna.
"There is nothing more erotic than a good conversation."

Zobacz moją ofertę na strony i sklepy WordPress + Woocommerce

no avatar
reti

przez reti » 21 lis 2019, o 23:29

Docelowo chciałbym mieć jednak możliwość przypisywania dat wyświetlania do cytatów. Chwilowo będę musiał używać Quotes Collection, ale nie wiem jak wyjustować tekst cytatu w widgecie. Masz jakiś pomysł? W szablonie którego używam nie zastosowano w ogóle justowania. Zgłosiłem to do supportu i czekam na odpowiedź. Może oni pomogą.

no avatar
reti

przez reti » 25 lis 2019, o 23:33

Teraz testuję This Day In History. Niestety nie współpracuje on z wtyczką wp-Typography. Nie wiem jak to naprawić. W najbliższym czasie chciałbym przetestować też różne event managery.