Free Quotation, modyfikacja CSS

Miejsce dotyczące zagadnień związanych z standardami WWW - problemy, rozwiązania.
no avatar
reti
 
Posty: 12
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 lis 2019, o 13:40

Free Quotation, modyfikacja CSS

przez reti » 20 lis 2019, o 21:27

Chciałbym mieć widget w stopce, który wyświetla cytat dnia/tygodnia/... z mojej własny bazy cytatów. Do każdego z cytatów byłaby przypisana data wyświetlania. Dobrym rozwiązaniem wydawałby się Free Quotation (https://wordpress.org/plugins/free-quotation/). Jednak mam z nim problem. Chodzi o CSS: Obrazek
Zainstalowałem też inny plugin: Quotes Collection (https://wordpress.org/plugins/quotes-collection/) Powyższy wygląd tego widgeta bardzo mi się podoba i chciałbym, żeby Free Quotation był tak samo wystylizowany. Czyli:
- wyśrodkowany nagłówek
- linia pod nagłówkiem
- podpis (myślnik, autor, źródło) w jednej linii.
Ale dodatkowo:
- wyjustowany cytat
- podpis wyrównany do prawej.
Nie mam najmniejszego pojęcia jak to zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł? Wydaje mi się, że trzeba zmodyfikować plik CSS albo wtyczkę, ale jak?

Avatar użytkownika
Kolosowsky
Świeżak
 
Posty: 111
Reputacja: 3 pkt
Od: 1 paź 2019, o 10:54
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Free Quotation, modyfikacja CSS

przez Kolosowsky » 21 lis 2019, o 11:50

Owszem, możesz zmodyfikować wtyczkę - wszystkie jej pliku znajdziesz w katalogi wtyczki, ale musisz brać pod uwagę to, że wszystkie prowadzone zmiany zostaną utracone po aktualizacji wtyczki.

Dlaczego po prostu nie skorzystasz z Quotes Collection, skoro dużo bardziej odpowiada Twoim wymaganiom wizualnym? Funkcjonalność obu wtyczek jest podobna.
"There is nothing more erotic than a good conversation."

Zobacz moją ofertę na strony i sklepy WordPress + Woocommerce

no avatar
reti
 
Posty: 12
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 lis 2019, o 13:40

Re: Free Quotation, modyfikacja CSS

przez reti » 21 lis 2019, o 23:29

Docelowo chciałbym mieć jednak możliwość przypisywania dat wyświetlania do cytatów. Chwilowo będę musiał używać Quotes Collection, ale nie wiem jak wyjustować tekst cytatu w widgecie. Masz jakiś pomysł? W szablonie którego używam nie zastosowano w ogóle justowania. Zgłosiłem to do supportu i czekam na odpowiedź. Może oni pomogą.

no avatar
reti
 
Posty: 12
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 lis 2019, o 13:40

Re: Free Quotation, modyfikacja CSS

przez reti » 25 lis 2019, o 23:33

Teraz testuję This Day In History. Niestety nie współpracuje on z wtyczką wp-Typography. Nie wiem jak to naprawić. W najbliższym czasie chciałbym przetestować też różne event managery.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do HTML, CSS, JavaScript

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości