Formularz kierujący do bramki płatniczej

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
pleban78

Reputacja: 0 pkt
Od: 30 paź 2020, o 16:28

Formularz kierujący do bramki płatniczej

przez pleban78 » 30 paź 2020, o 17:03

Witam, posiadam stronę interentową w wordpressie. Chciałbym do niej przypiąć możliwość płatności za usługi. Natomiast nie ma być to oparte o żaden sklep typu woocomarce - płatności mają wychodzic z formularza. Klient sam wpisuje kwotę jaką wpłaca + swoje dane i jest kierowany na bramkę płatniczą. Bramką płatniczą ma być "imoje" gdzie usługę już aktywowałem. Rozmawiałem z działem technicznym - jest to do zrobienia - podano mi link do instrukcji z poleceniami jakie mają znaleźć się w formularzu - https://imojepaywall.docs.apiary.io/. Potrzebuję stworzyć taki formularz - najlepiej jakby był oparty o contact form 7, czy mógłbym prosić o pomoc w jaki sposób podejść do tematu? dziękuję

no avatar
baltrek
Świeżak

Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Formularz kierujący do bramki płatniczej

przez baltrek » 2 lis 2020, o 15:26

Hmm, nie wiem czemu nie rozwiązać tego za pomocą woocomerce no ale nie ważne.
Generalnie na https://imojepaywall.docs.apiary.io/ jest instrukcja jak to zrobić tylko raczej używałbym do tego formularza samodzielnie skonstruowanego w functions aniżeli przez contact form i wtedy utworzyć do niego shortcode i jego wrzucać w tam gdzie chce się mieć formularz.
Jak dobrze pamiętam to bez grzebania w kodzie i tak nie zmieni się tego gdzie dane z formularza są wysyłane (contact form pozwala jedynie zmienić mail). Contact form jest po prostu skonstruowany do mail.

no avatar
pleban78

Reputacja: 0 pkt
Od: 30 paź 2020, o 16:28

przez pleban78 » 2 lis 2020, o 17:53

Tzn to może przechodzić przez woocomarce - to problemem nie jest. Ogólnie efekt końcowy ma być taki jak powiedzmy tutaj https://fabryka-kopii.online/produkty/pokaz/ulotki. Mówimy tylko o tej środkowej kolumnie - tzn. wybieram z formularza kolejne usługi i opcje - co buduje nam jakąś cenę i wysyła do bramki płatniczej. Standardowo w woocomarce wybiera się jakiś produkt, ewentualnie później dorzuca jakieś opcje - natomiast tutaj ma to być zwyczajny formularz z opcjami. Znalazłem info żeby zrobić to przy pomocy gravity forms ale nie wiem czy to pójdzie po tym plugin-ie?

no avatar
baltrek
Świeżak

Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

przez baltrek » 2 lis 2020, o 23:07

To albo pomyśleć nad woocommerce i produktem konfigurowalnym bo to właśnie będzie idealne pod to [oczywiście pod warunkiem że dobrze zrozumiałem :) ], albo samemu spróbować zrobić formularz. Co do gravity forms to ciężko mi powiedzieć bo nie używałem ale najlepiej popróbować. Odnośnie tego linku to nie jest tak że on po kliknięciu wysyła od razu do bramki płatniczej. Zamówienie idzie jeszcze do koszyka i dopiero później jest złożenie zamówienia, wybranie formy wysyłki, podanie danych itp. Myślę że bardziej trzeba by pomyśle jak dostosować woocomerce do wymagań [czyli obliczanie odpowiedniej ceny biorąc pod uwagę wartości z formularza] aniżeli robić formularz i zastępować tym system woocomerce
Woocommerce a o tyle zaletę że wszystkie zamówienia gromadzi sobie w panelu i można łatwo kontrolować wszystkie zlecenia.