Formularz generujący pliki PDF

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
Engine

Reputacja: 0 pkt
Od: 2 lis 2019, o 22:26

Formularz generujący pliki PDF

przez Engine » 2 lis 2019, o 23:08

Witam wszystkich :)

Mam pewien pomysł i chciałbym zrealizować go początkowo za pośrednictwem WordPress'a.

Chodzi konkretnie o zrobienie formularza, w którym użytkownik będzie mógł wprowadzić dane, które później zostaną pobrane do przygotowanego wcześniej szablonu dokumentu i uzupełnione w odpowiednich miejscach. Dokument miałby być dostępny do druku i pobrania w formie PDF.

I teraz pytanie - czy wordpress się na to nada i czy jest jakaś gotowa wtyczka, które ogarnie pobieranie danych z formularza, wstawianie ich w odpowiednie miejsca i generowanie pliku PDF do pobrania i druku?

Jestem dość świeży jeśli chodzi o Wordpress'a i chciałbym wiedzieć czy warto się w to środowisko wgryzać czy może lepiej poszukać innego który będzie bardziej odpowiedni do przygotowania tego o czym pisałem powyżej ;)

Pozdrawiam! :)

Kolosowsky
Świeżak

Reputacja: 3 pkt
Od: 1 paź 2019, o 10:54

Re: Formularz generujący pliki PDF

przez Kolosowsky » 5 lis 2019, o 21:53

Cześć, sprawdź połączenie wtyczki Contact Form 7 i PDF Forms Filler for Contact Form 7.

Generalnie można przygotować takie rozwiązanie bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Jednak jeśli tych danych nie zamierzasz trzymać w bazie danych WordPress dużo bardziej optymalnym wydaje mi się przygotowanie odpowiedniej aplikacji w php, która z przygotowanych danych wygeneruje dokumentację.
"There is nothing more erotic than a good conversation."

Zobacz moją ofertę na strony i sklepy WordPress + Woocommerce