E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

Dział poświęcony programowaniu oraz bazom danych, m. in. PHP i MySQL, Apache.
no avatar
kamilzajdel
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 15 lis 2020, o 09:48

E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

przez kamilzajdel » 15 lis 2020, o 10:52

Cześć wszystkim

Mam problem ze stroną, którą kiedyś robiłem (Wordpress, Woocommerce, Divi + childtheme). Klient ma hosting u swojego znajomego i generalnie nie mam podglądu do panelu. Wcześniej Wordpress zgłaszał problem z wersją php a w tej chwili "stan witryny" pokazuje wersję PHP 7.3.22
Co ciekawe, dostałem automatycznego maila z Wordpressa (z tej strony), który pokazuje stan w ten sposób:

WordPress w wersji 5.5.3
Aktualny motyw: KLIENT (wersja 1.01)
Aktualna wtyczka: WooCommerce (wersja 4.6.0)
Wersja PHP: 5.6.40


Poniżej kod:

Błąd typu E_PARSE został spowodowany w linii 56 pliku /home/users/USER/public_html/momtobe.pl/wp-content/plugins/woocommerce/woocommerce.php. Komunikat błędu: syntax error, unexpected ':', expecting '{'


Czy moglibyście mi wyjaśnić na czym może polegać problem?
Co mogę zrobić, żeby to nie występowało?


Z góry dziękuję za każdą pomoc.


Pozdrawiam
K.

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 74
Reputacja: 5 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

przez baltrek » 15 lis 2020, o 14:14

hmm to ciekawe która w koncu wersja php jest na stronie.

Na początek wywal woocomerce i wrzuć na serwer nowego.

spróbuj wrzucić jeszcze
AddHandler application/x-httpd-ea-php73 .php do htaaccess
ewentualnie jeżeli serwer obsługuje
AddHandler application/x-httpd-ea-php74 .php

no avatar
kamilzajdel
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 15 lis 2020, o 09:48

Re: E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

przez kamilzajdel » 16 lis 2020, o 09:17

Dzieki za odpowiedź.

Czy jak wyrzucę i zainstaluje WooCommerce od nowa, to wszystkie ustawienia pozostaną? Jest to działający sklep i byłoby słabo, gdyby się coś wysypało :)

do htaccess nie mam dostępu :/

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 74
Reputacja: 5 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

przez baltrek » 16 lis 2020, o 10:28

Ustawienia zostaną. A dla pewności to zrób tak że wywal wtyczkę woocomerce przez FTP i wrzuć nową, też przez ftp.

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 74
Reputacja: 5 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

przez baltrek » 16 lis 2020, o 10:30

Jeżeli nie masz dostępu do htaccess to zmień hosting. Jeżeli sklep ma być profesjonalny, ma sprzedawać i zarabiać to 150zł (bo rozumiem że aktualnie macie za darmo u znajomego) rocznie nie powinno stać na przeszkodzie do tego. Po prostu wykupcie oddzielny hosting na swój sklep

no avatar
kamilzajdel
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 15 lis 2020, o 09:48

Re: E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

przez kamilzajdel » 16 lis 2020, o 12:20

to nie moja strona tylko klienta - i tutaj tkwi problem, bo to jakiś jego znajomy lub podobna historia. Wymieniłem już kilka maili z Panem od hostingu i cały czas taka sama śpiewka - że u nich jest dobrze. Ale tak samo mówili jak Cron nie działał - i po kilku mailach ode mnie
nagle się poprawiło :)
Generalnie mógłbym to zignorować (nie uszczęśliwiać klienta na siłę) bo na tym etapie to teoretycznie nie jest mój problem - ale nie lubię zostawiać rzeczy działających na słowo honoru.

Spróbuje zamienić WooCommerce na nowy i zobaczę, czy dalej będzie występował ten sam problem.

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 74
Reputacja: 5 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

przez baltrek » 16 lis 2020, o 15:48

Jak to nie pomoże to zwyczajnie napisz że bez pełnego dostępu do serwera nie jesteś w stanie nic więcej zrobić i niech klient decyduje. Bo to tak jakby ktoś ci dał pracę jako handlowiec po całej polsce i dał poloneza do dyspozycji.

no avatar
kamilzajdel
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 15 lis 2020, o 09:48

Re: E_PARSE syntax error linia 56 - proszę o pomoc

przez kamilzajdel » 17 lis 2020, o 09:44

Dzięki bardzo za pomoc :)




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Programowanie i bazy danych

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron