domena

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
no avatar
pawso
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 sty 2020, o 20:18

domena

przez pawso » 7 sty 2020, o 20:25

Witam, wiem że pewnie było wałkowane ale nie mogę znaleźć konkretnie tego o co mi chodzi.
mam gotową stronę w wordpressie
adres url wordpressa: witryna3000.nazwa.pl
adres witryny : witryna3000.nazwa.pl

Mam wykupioną domenę 3000.pl i teraz po wpisaniu tego adresu przenosi mnie na "witryna3000.nazwa.pl" a chciałbym żeby wszystko było wyświetlane jako 3000.pl bez adresów serwera, jak to zrobić dobrze, i żeby google też to widziały jako 3000.pl

Avatar użytkownika
seopst
Świeżak
 
Posty: 191
Reputacja: 7 pkt
Od: 18 maja 2015, o 17:08
Lokalizacja: PL

Re: domena

przez seopst » 8 sty 2020, o 15:35

Dodałeś domene 3000.pl w panelu admin nazwy.pl? Chyba odpaliłeś wordpress na ich domenie tymczasowej.
"...nie słodzę, pisze prawie jak jest." https://seopst.pl

no avatar
pawso
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 sty 2020, o 20:18

Re: domena

przez pawso » 30 sty 2020, o 19:48

Mam 2 konta w nazwa.pl. Na pierwszym z tych kont mam serwer na drugim tylko domenę.
Na koncie 1 postawiłem wordpressa w oddzielnym katalogu np. www.strona1.nazwa.pl/katalog
wchodząc na tą stronę wyświetla się wordpress i w wordpresie w ustawieniach podany jest ten adres.

Na koncie nr. 2 mam domenę www.3000.pl i teraz chciałbym żeby ta domena była poprawnie przekierowana/ustawiona na www.strona1.nazwa.pl/katalog
Tak aby nie był widoczny w żaden sposób adres strona1.nazwa.pl/katalog i tak żebym mógł w ustawieniach wordpresa podać www.3000.pl

Co mam zrobić?

Avatar użytkownika
seopst
Świeżak
 
Posty: 191
Reputacja: 7 pkt
Od: 18 maja 2015, o 17:08
Lokalizacja: PL

Re: domena

przez seopst » 30 sty 2020, o 19:59

Masz tego wordpressa już ukończonego czy jedynie tyle co po instalacji czyli "czystego"?
"...nie słodzę, pisze prawie jak jest." https://seopst.pl

no avatar
pawso
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 sty 2020, o 20:18

Re: domena

przez pawso » 3 lut 2020, o 16:27

Dobra już ogarnięte, dla tych którzy mieliby tą samą zagwostkę:
W panelu klienta nazwa.pl w którym mam tylko domeny, w ustawieniach domeny przekierowałem ją na drugą usługę w nazwa.pl
Potem wszedłem w active admin na konto serwera i tam dodałem domenę i przekierowałem ją na odpowiedni folder.
Następnie w ustawieniach wordpressa zmieniłem adresy na swoją domenę.pl i wszystko śmiga. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 3 lut 2020, o 17:06 przez pawso, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
seopst
Świeżak
 
Posty: 191
Reputacja: 7 pkt
Od: 18 maja 2015, o 17:08
Lokalizacja: PL

Re: domena