Dodawanie mediów.

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
Kaczmar

Reputacja: 0 pkt
Od: 7 lip 2020, o 06:57

Dodawanie mediów.

przez Kaczmar » 7 lip 2020, o 07:03

Hejka
Korzystam z Wordpressa na potrzeby mojego pdocastu. Dzięki wtyczce Seriously Simple Podcasting stworzyłemn w ten sposób feed RSS.
Każdy nowy odcinek jest automatycznie podpinany pod tego rssa od razu po wrzuceniu go.
I tu pojawia się pytanie. Dzięki hostingowi maksymalny rozmiar pliku, jaki mogę wrzucić przez wp to 128 mb. Dostawca hostingu mi kiedyś tam powiedział, żę większe pliki i tak się powinno dodawać przez ftp. Niestety jak spróbowałem to zrobić, to potem Wordpress nie widział tego pliku w swojej bibliotece mediów :/
Czy jest możliwe wrzucenie pliku (np audio) przez ftp na serwer i potem "znalezienie" go przez wordpressa i podpięcie do posta?
Dziękują z gór y i pozdrawiam
Kaczmar

Mateusz.Turek

Reputacja: 0 pkt
Od: 7 lip 2020, o 16:43

Re: Dodawanie mediów.

przez Mateusz.Turek » 7 lip 2020, o 16:57

Cześć,
Oczywiście, że możesz wrzucić w katalog, a następnie odczytać plik.
Zaloguj się na ftp i wrzuć plik do aktualnego miesiąca folderu w uploads np: /wp-content/uploads/2020/07/
Twoja ścieżka będzie wyglądała w ten sposób: https://twoja-strona.pl/wp-content/uplo ... odcast.mp3
Takim plikiem możesz dowolnie dysponować w obrębie swojej strony i nie tylko.
To wszystko! ;-)