Child Theme - WP nie uwzględnia plików w motywie potomnym

Dział dot. modyfikacji motywów Wordpress oraz rozwiązań napotkanych problemów.
no avatar
designer

Reputacja: 0 pkt
Od: 7 lis 2018, o 15:12

Child Theme - WP nie uwzględnia plików w motywie potomnym

przez designer » 7 lis 2018, o 22:25

Witam, jestem nowym użytkownikiem Wordpressa. Dokonałem zakupu płatnego motywu, zawierającego od razu paczkę z motywem potomnym. Zainstalowałem oba motywy (parent i child). Chcąc dokonać zmiany języka na polski, utworzyłem w folderze motywu potomnego identyczną scieżkę (tzn. same foldery bez zbędnych plików) jak w motywie pierwotnym, tj. notio-wp-child > inc > language. Następnie umieściłem tam dwa pliki: pl_PL.mo oraz pl_PL_po powstałe po przetłumaczeniu pliku POT z pierwotnego motywu. Mimo to spolszczenie nie działa. Gdy umieszczę natomiast te same pliki w folderze 'language' motywu pierwotnego, to wszystko działa bez problemu.

Ten sam problem mam w przypadku próby zmiany css. W pierwotnym motywie plik app.css zawierający style znajduje się w folderze: notio-wp > assets > css. Analogicznie jak w przypadku tłumaczenia, utworzyłem identyczną ścieżkę w folderze motywu potomnego zamieszczając tam zmieniony plik app.css. Niestety również bezowocnie.

Byłbym bardzo wdzięczny za okazaną pomoc, gdyż dotychczasowe eksperymenty spełzły na niczym.