Bardzo dziwna sprawa... próby włamania?

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
PrometherioN

Reputacja: 0 pkt
Od: 28 wrz 2018, o 14:06

Bardzo dziwna sprawa... próby włamania?

przez PrometherioN » 28 wrz 2018, o 14:13

Cześć,

Specjalnie zarejestrowałem konto, żeby zadać pytanie

Od jakiegoś czasu powiedzmy raz na tydzień notuję dziwne zachowanie na mojej stronie ...ktoś robi około 30 tysięcy wyświetleń strony w krótkim czasie (powiedzmy pół godziny) z różnych adresów IP (około 400) raz są to adresy niemieckie, raz rosyjskie inne póki co się nie zdarzyły i zawsze zostawia dziwne komentarze pod postami, które są dość podobne w treści a czasami wyglądają jak jakiś skrypt. Tak wyglądały komentarze dzisiaj

Obrazek

Zastanawiam się czy ktoś próbuje włamać się na stronę? czy może coś popsuć?

Znacie jakieś narzędzie którymi można by było zablokować takie zachowanie ewentualnie czy jest czego się bać? / czy jakoś dodatkowo zabezpieczyć stronę?

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak

Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09

Re: Bardzo dziwna sprawa... próby włamania?

przez grzegorzkrk » 1 paź 2018, o 10:14

Zainstaluj sobie Loginizer Security, tam możesz blokować adresy ip, albo ustawić blokadę na określony czas po iluś nieudanych próbach logowania, też miałem ten problem co ty, ustawiłęm blokowanie adresu ip po 3 nieudanych próbach na dużo czasu (nawaliłem samych 9999999) i pomogło.

no avatar
PrometherioN

Reputacja: 0 pkt
Od: 28 wrz 2018, o 14:06

Re: Bardzo dziwna sprawa... próby włamania?

przez PrometherioN » 1 paź 2018, o 19:38

To nie jest głupi pomysł, zaraz ogarnę sobie funkcjonalność tej wtyczki choć tu nie są to nieudane próby logowania tylko masa wyświetleń strony (każdej podstrony serwisu) nawet tych które nie znajdują się w menu i normalnie nie ma do nich dostępu i wygląda to jak próba wymuszenia błędu na stronie ..ogarnę sobie bo jak ddos to nie wygląda ale z chęcią bym zablokował IP, które zrobiło by zbyd szybko za dużą liczbę zapytań