Automatyczne przekierowanie strony

Dział luźnych rozmów, niekoniecznie związanych z Wordpressem.
no avatar
vocus
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 27 paź 2016, o 15:26

Automatyczne przekierowanie strony

przez vocus » 15 kwi 2017, o 16:12

Witam. Chciałbym opisać swój problem z moją stroną z którym nie potrafię sobie poradzić.

Mam stronę opartą o Wordpress na serwerze nazwijmy go X. Postanowiłem jednak zbudować cały serwis od nowa więc kupiłem nowy serwer Y bo poprzedni nie był demonem prędkości. Zainstalowałem Wordpressa podpoiłem domenę ze starej strony na nową. I wszystko działało prawidłowo do czasu aż zrobiłem jedną rzecz. W panelu Search Console postanowiłem zaktualizować stronę w Google po przez zakładkę Pobierz jako Google i teraz strona automatycznie przekierowuje się na zły adres czyli zamiast http://moja-strona.com/ pojawia się http://moja-strona.com-/.

Probowałem zresetować plik .htaccess zastępując jego zawartość takim wpisem
Kod: Zaznacz cały
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress


Ale nic to nie daje. Cały czas przeglądarka automatycznie przekierowuje stronę pod zły adres.

I drugie pytanie. Jak trwale usunąć stronę z Search Console tak żebym mógł zacząć od nowa z nową stroną ale o takiej samej nazwie jak ta którą chcę usunąć ?

no avatar
adam.lachut
 
Posty: 34
Reputacja: 5 pkt
Od: 20 mar 2017, o 20:58

Re: Automatyczne przekierowanie strony

przez adam.lachut » 15 kwi 2017, o 17:13

Zacznij od sprawdzenia adresy strony w ustawieniach (w bazie danych) - być może to po prostu literówka.
Jeśli nie, to podaj przynajmniej adres strony.

Co konkretnie chcesz usunąć z GSC? Jeżeli pod tą samą domeną masz nową stronę, to powinieneś:
- wykonać przekierowania 301 starych adresów (podstron) na nowe adresy
- przygotować i wysłać nową mapę strony nie usuwając poprzedniej

A.

no avatar
vocus
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 27 paź 2016, o 15:26

Re: Automatyczne przekierowanie strony

przez vocus » 15 kwi 2017, o 17:20

Już sprawdzałem wczesniej w bazie danych, wszystko jest dobrze. Chodzi o to że strona zepsuła się po tym jak chciałem ją zaktualizować w zakładce Pobierz jako Google teraz dodaje - na koncu adresu. Wygląda na to że google sam mi dodaje te przekierowanie

no avatar
adam.lachut
 
Posty: 34
Reputacja: 5 pkt
Od: 20 mar 2017, o 20:58

Re: Automatyczne przekierowanie strony

przez adam.lachut » 15 kwi 2017, o 17:34

Pobranie z poziomu GSC nie mogło 'zepsuć' Twojej strony.

Problemem może być cokolwiek: cache przeglądarki, konfiguracja serwera, infekcja, wtyczka, szablon, jakiś Twój błąd lub pomyłka.
Bez nazwy domeny zgadywanie nie ma sensu.

A.

no avatar
vocus
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 27 paź 2016, o 15:26

Re: Automatyczne przekierowanie strony

przez vocus » 22 kwi 2017, o 18:32

No i po temacie, dzięki panowie za naprowadzenie. Już opisuję co i jak zostało zrobione

Myślałem ze to narzedzie Googla mi to psuje bo za kazdym razem po dodaniu strony do Pobierz jako Google wywalało mi taki komunikat
Obrazek

Po czym strona kierowała pod zły adres. Trochę mnie oświeciliście z tym ze Google nie możne nic popsuć, co wydało mi się logiczne Smile A ze miałem multum pracy nad nowa wersja strony to przeoczyłem ze stronę psuła wtyczka w WP Redirection która dodaje automatyczne przekierowania do wpisów jeśli te zmieniają swój adres. I to nie sama wtyczka zepsuła tylko moje działania bo załadowałem do niej plik .xml ze starej strony po to żeby mi zrobiła przekierowania ze starych wpisów do strony głównej. Widać po tych działaniach nastąpił konflikt z Search Console Smile

no avatar
Adrian4453
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 sty 2020, o 20:36

Re: Automatyczne przekierowanie strony

przez Adrian4453 » 21 sty 2020, o 20:37

Wielkie dzięki za ten wątek bo ja teraz wszystko wiem co chciałbym wiedzieć.Oby tak dalej tyle informacji było na tym forum.

_______________________________________________
kurier oferta

no avatar
edikub
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 11 lut 2020, o 18:06

Re: Automatyczne przekierowanie strony