Złe wyświetlanie strony w różnych przeglądarkach

Dział poświęcony pozostałym kwestiom związanym z kodowaniem w CMS Wordpress.
no avatar
saszaw90
 
Posty: 12
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 sie 2017, o 13:38

Złe wyświetlanie strony w różnych przeglądarkach

przez saszaw90 » 10 kwi 2018, o 10:58

Witam,

używam Wordpressa. Dlaczego w innych przeglądarkach, przede wszystkim w starszych wersjach strona źle się wyświetla?


Na najnowszych przeglądarkach (Chrome, Mozilla, Opera) strona poprawnie się wyświetla.

Obrazek
Slider obejmuje cały ekran - JEST OK!

Natomiast w MacBook Air z Sierra:

Obrazek
Jak widać na dołączonym screenie, slider nie wyświetla się na całym ekranie. Jest blok tekstowy "Opis portfolio", który nie powinien się wyświetlać po wejściu na stronę główną.

Nie pomogło wyczyszczenie pamięci podręcznej i cache.

Strony poprawnie się wyświetlają tylko na najnowszych przeglądarkach (Chrome, Opera, Mozilla).

Dlaczego tak się dzieje?
Ostatnio edytowano 12 kwi 2018, o 21:28 przez saszaw90, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 266
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Złe wyświetlanie strony w różnych przeglądarkach

przez Fibbo » 12 kwi 2018, o 16:11

Hej,

zmień nazwy grafik tak by nie miały polskich znaków, wtedy wszystkie fotki będą wyświetlały się poprawnie.

Powodzenia :)
saszaw90 lubi ten wpis.
I <3 Wordpress.

no avatar
saszaw90
 
Posty: 12
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 sie 2017, o 13:38

Re: Złe wyświetlanie strony w różnych przeglądarkach

przez saszaw90 » 12 kwi 2018, o 21:34

O matko! Jesteś genialny!!! Dziękuję.

Pozostała jeszcze kwestia wyświetlania całej fotografii w sliderze. Zdarza się, że w niektórych przeglądarkach pokazuje slider + napis "Opis portfolio". Problem dokładnie opisałem w pierwszym poście wraz z screenami.

Chciałbym, żeby na całym ekranie zawsze się wyświetlał cały slider + pasek menu, jak wchodzimy na stronę główną.

Oczywiście ustawiłem:

Kod: Zaznacz cały
.metaslider .slides img {
   height: 100vh;
   object-fit: cover;
}


Poczytałem, że trzeba chyba nadać osobne style dla przeglądarek. Jakieś prefiksy: -webkit – dotyczy przeglądarek Google Chrome, Safari, Opera. Szczerze mówiąc, nie wiem jak do tego się zabrać.

Chodzi o coś takiego:
-webkit-height: _tu samemu ustawić wartość_; ??

Mogę liczyć na wskazówkę?

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Złe wyświetlanie strony w różnych przeglądarkach

przez bercik156 » 13 kwi 2018, o 04:48

Raczej o prefixy tutaj nie chodzi. Atrybut height w jednostkach vh każda przegladarka ogarnia. Spróbuj zamienić object-fit na background-size ew. To height:100vh na 100%.

Co do prefiksow to istnieją 4
-webkit-
-moz-
-ms-
-o-

Najczesciej używa się to do zabezpieczenia się np przy opacity żeby działało na starszych przegladarkach (które to obsługują) . Czyli używasz to tak:
-webkit-opacity: 1;
-moz-opacity: 1;
-ms-opacity: 1;
-o-opacity: 1;
opacity: 1;
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Kodowanie w Wordpressie

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość