Zarobek na sprzedaży domen ?

Dział domen internetowych, oferty, promocje rejestratorów, pomoc w wyborze adresu WWW.
Avatar użytkownika
Master
Świeżak
 
Posty: 97
Reputacja: 2 pkt
Od: 6 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Zarobek na sprzedaży domen ?

przez Master » 10 sty 2014, o 12:35

Jakiś czas temu czytałem o sprzedaży domen. Jednak chodziło o zarobek ?
czy ktoś z was handlował domenami ? wydaje, mi się że Ciężko jest na tym zarobić..
już szybciej zarobisz na polecaniu Hostingu poprzez Program Partnerski.. co o tym myślicie ?

Avatar użytkownika
mwww
 
Posty: 8
Reputacja: 2 pkt
Od: 23 sty 2014, o 07:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zarobek na sprzedaży domen ?

przez mwww » 23 sty 2014, o 07:34

Zajmowałem się tym zawodowo przez pewnien okres czasu :) sumarycznie zbudowałem portfolio zawierające ponad 1 000 domen internetowych. Przy okazji stworzyłem http://www.cenydomen.pl, bazę sprzedaży ponad 100 tys. polskich domen (wkrótce zostanie znowu zaktualizowana).

Zarobić możesz sprzedając domenę zainteresowanemu, parkując ją u tzw. domain parking provider (np. Sedo, NameDrive, ParkingCrew) albo wykorzystując ją do budowania zaplecza wykorzystywanego do pozycjonowania. Zdobyć domenę możesz rejestrując ją na świeżo (jeżeli jest wolna), przechwytując spadającą domenę, realizując opcję (jak wykupisz opcję na domenę .pl i ona spadnie, to zostanie dla Ciebie zarezerwowana, po czym możesz ją zarejestrować w ciągu 14 dni) albo odkupując od kogoś innego. Najlepsze moje domeny zdobyłem poprzez opcje oraz kupno od kogoś, kto je akurat sprzedawał (np. telewizja.pl, samochod.pl). Przechwytywanie również się sprawdzało, ale nie w takiej mierze. W dzisiejszych czasach przechwytywanie nadaje się praktycznie już tylko do zdobywania domen ze średniej półki oraz do budowania zaplecza SEO (spadają domeny z dobrymi linkami). Najlepsze domeny mają założone opcje (które swoją drogą również można przechwytywać).

Wg mnie dalej można zarobić dobrą pensję na domenach, ale wymaga to wysiłku, a najlepsze czasy już minęły. W dzisiejszych czasach trudno jest zbudować znaczące portfolio posiadające bardzo dobre nazwy, nie inwestując konkretnych środków finansowych (= większe ryzyko). Kiedyś można było złapać spadającą domenę za np. 20 zł, wartą kilkadziesiąt tysięcy i więcej, albo taką, którą ktoś już po tygodniu kupił za konkretne pieniądze. Można było też kupić bardzo dobre nazwy za kilka(naście/dziesiąt) tysięcy, które dzisiaj są warte sporo więcej.

Avatar użytkownika
LarryKowalsky
 
Posty: 11
Reputacja: 1 pkt
Od: 20 mar 2014, o 15:19

Re: Zarobek na sprzedaży domen ?

przez LarryKowalsky » 20 mar 2014, o 15:40

Teraz chyba zaczyna się gorący okres rejestracji domen z okazji wprowadzenia wielu nowych rozszerzeń TLD. Zastanawiam się na szybko nie zrobić softu wyłapującego fajne nazwy.

no avatar
MAEL
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 4 kwi 2014, o 14:13

Re: Zarobek na sprzedaży domen ?

przez MAEL » 4 kwi 2014, o 14:20

Według mnie coraz liczniejsze "końcówki" psują rynek dla pośredników w obrocie domenami, spada ich prestiż niestety.
Sam się kiedyś trochę tym zajmowałem. Zostało mi jeszcze kilkanaście domen. W najlepszym okresie miałem koło 50, ale sprzedaże oscylowały wokół tysiąca złotych. Nie udało mi się sprzedać powyżej dwóch tysięcy.

@mwww, Cześć Michał, pamiętam Ciebie z forum di.pl :)

no avatar
RafoX
 
Posty: 11
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 wrz 2014, o 00:42

Re: Zarobek na sprzedaży domen ?

przez RafoX » 30 wrz 2014, o 01:04

Faktycznie nowe końcówki psują rynek ale ze względu też na pojawienie się ich mamy większe pole do popisu.
Co prawda i tak do tej pory najcenniejsze są nasze .pl jednak i na nowych idzie zarobić.
osobiście sprzedałem kilka domen nawet ze sporym zyskiem jednak nie robię tego za często.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Domeny Internetowe

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości