Wpisy na stronie głównej

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
Lukaszo

Reputacja: 1 pkt
Od: 22 mar 2018, o 13:22

Wpisy na stronie głównej

przez Lukaszo » 27 mar 2018, o 18:11

Mam mały problem, otóż na stronie głównej pokazuje mi wpis (po lewo duży obrazek) https://prnt.sc/ix4j9z po prawej stronie ten wpis się powiela, chciałbym się go pozbyć i w jego miejsce dać wpis Pożar kotłowni w Nowych Skalmierzycach, następnie Pożar w ZUSie. Ewakuowano pracowników, następnie Zabił ojczyma podczas awantury i ten 4 wtedy np. Szkolenie strażaków ochotników. Głównie chodzi o to, aby się nie powielał i dać zamiast tego kolejny wpis

Fibbo
Bloger

Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Wpisy na stronie głównej

przez Fibbo » 27 mar 2018, o 21:08

Przydałby się adres strony.
I <3 Wordpress.

no avatar
Lukaszo

przez Lukaszo » 27 mar 2018, o 21:57

Fibbo
Bloger

przez Fibbo » 27 mar 2018, o 22:21

Z tego co widzę to są to osobne dwa moduły. Bez przeróbek w kodzie nasuwa mi się jedno proste rozwiązanie. Utwórz osobną kategorię dla wpisów np. promowane i w niej zamieszczaj wpisy, które mają wyświetlać się na liście po lewej stronie. Natomiast pozostałe wpisy w standardowych kategoriach. Następnie przejdź do ustawień tych modułów i po lewej stronie ustaw wyświetlanie wpisów z kategorii "promowane". Dzięki temu unikniesz powielania poszczególnych wpisów. Powodzenia! :)
I <3 Wordpress.

no avatar
Lukaszo

przez Lukaszo » 27 mar 2018, o 23:27

A wiesz, może jak to przerobić?

Co konkretnie musiałbym edytować?

Fibbo
Bloger

przez Fibbo » 28 mar 2018, o 00:22

Musisz po prostu edytować kategorie wyświetlanych wpisów w poszczególnych modułach. Bo lewa strona to jeden moduł, a prawa to drugi moduł. Wykluczając posty z danej kategorii przy konkretnym module rozwiązujesz problem powielania się wpisów. Jeżeli w opcjach motywu nie masz takiej możliwości to w plikach motywu należy odnaleźć kod odpowiadający za wyświetlanie wpisów po lewej i prawej stronie, a następnie odpowiednio go zedytować. Co konkretnie musiałbyś zedytować nie jestem w stanie Ci napisać, bo niestety nie mam dostępu do kodu, a na forum pomagam głównie w drobnych rzeczach.
Lukaszo lubi ten wpis.
I <3 Wordpress.