woocommerce - sklep w subdomenie czy katalogu domeny?

Dział domen internetowych, oferty, promocje rejestratorów, pomoc w wyborze adresu WWW.
no avatar
Hybris
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 2 maja 2018, o 11:03

woocommerce - sklep w subdomenie czy katalogu domeny?

przez Hybris » 2 maja 2018, o 11:17

Pod główna domene jest podpieta strona internetowa zalozmy ugabuga.pl. Jest na wordpressie.
Chce ze strony glownej linkowac do sklepu internetowego tylko nie wiem jeszcze czy sklep :
A) umiescic w katalogu tj ugabuga.pl/sklep czy
B) w subdomenie sklep.ugabuga.pl

W obu tych sytuacjach bedzie wymagana nowa instalacja wordpressa i beda one traktowane jako osobne instalacje, czyli jesli zdecyduje sie na opcje A) i tam zainstaluje jeszcze woocommerce to nie bedzie wpływalo na stronę ugabuga.pl?
Wszystko to dla mnie jest nowością więc przepraszam za banalne zapewne pytanie ;) Nie chce popsuć głównej strony internetowej ;)

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 154
Reputacja: 17 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: woocommerce - sklep w subdomenie czy katalogu domeny?

przez bercik156 » 2 maja 2018, o 14:08

Tak na serio nie wiem czemu chcesz 2 instalacje robic skoro wordpress + woo robia jakby juz podzial tzn strona czysta jest na domene a sam sklep jest juz na katalogu tzn /sklep.

Ogolnie jesli chodzi o seo czy zarzadzanie to nie ma az takiego znaczenia. Subdomena lepiej na pewno wyglada i latwiej zapamietac to wiec plus jesli chodzi o usera :)
Hybris lubi ten wpis.
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

no avatar
Hybris
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 2 maja 2018, o 11:03

Re: woocommerce - sklep w subdomenie czy katalogu domeny?

przez Hybris » 2 maja 2018, o 14:28

Bercik dzieki za odpowiedź.
Takich podstaw, oczywistych oczywistości mi brakuje ;)
Chyba po prostu za bardzo boje sie namieszać na istniejacej stronie, wolalabym sobie oddzielnie grzebać , probowac, kasowac, przywracac w katalogu sklep, wiec myslalam ze przy oddzielnej instalacji wordpressa+woo w katalogu bedzie to bezpieczniejsze.

Czy mozna zrobic tak: druga instalacja wordpressa (+woo) w katalogu ugabuga.pl/sklep to i osobny panel logowania do wordpressa, oddzielny od strony glownej?

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 154
Reputacja: 17 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: woocommerce - sklep w subdomenie czy katalogu domeny?

przez bercik156 » 2 maja 2018, o 14:41

Mozesz tak zrobic. Ja za to bym zrobil to bezpiecznie w taki sposob ze instalujesz serwer na komputerze i lokalnie bawisz sie z strona i przez to nic nie zepsujesz :) Trzeba pamietac przy programowaniu ze istnieje cos takiego jak podzial srodowiska.
Dokladnie to:
1. Development
2. Test
3. Production

Czyli testy i developerka lokalnie, a jak dziala to na publike.

I uwierz mi ze latwiej jest doinstalowac Ci woocommerce do istniejacego juz niz stawianie obok kolejnego wordpressa tylko dla sklepu.

Mozesz to zrobic tak jak chcesz ze masz panel admina od sklepu oddzielnie a od bloga oddzielnie na jednej instancji wordpressa. Po prostu robisz role korzystajac z wtyczek do tego stworzonych. Wtedy mozesz zrobic sobie np konta Admin, Adminsklep i Admin blog i wybierasz im co tam konkretnie moga zrobic :)
Hybris lubi ten wpis.
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

no avatar
Hybris
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 2 maja 2018, o 11:03

Re: woocommerce - sklep w subdomenie czy katalogu domeny?

przez Hybris » 2 maja 2018, o 15:01

Dziękuję pięknie, faktycznie zdecyduje sie na przetestowanie/nauke wszystkiego na innej roboczej stronie na wordpressie +woo i jednej instalce wordpressa :)




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Domeny Internetowe

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron