Usunięcie słowa "wordpress" z adresu strony

Dział domen internetowych, oferty, promocje rejestratorów, pomoc w wyborze adresu WWW.
no avatar
AnnaKordonek
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 29 sie 2017, o 23:28

Usunięcie słowa "wordpress" z adresu strony

przez AnnaKordonek » 29 sie 2017, o 23:39

Dzień doby,
Jak usunąć słowo wordpress z adresu strony teraz wyświetla mi się tak www.adres.pl/wordpress a chciałabym mieć po prostu www.adres.pl :D
Czy może ktoś mi napisać jak to zrobić? Dodam że kiedyś zmieniałam intuicyjnie chyba w pisanie/czytanie i skończyło się to katastrofą. Widać intuicja mnie zawodzi więc wolę tym razem dopytać :D Proszę o pomoc!!!

Avatar użytkownika
zarabianie blogowanie
Świeżak
 
Posty: 77
Reputacja: 0 pkt
Od: 9 lip 2017, o 15:27

Re: Usunięcie słowa "wordpress" z adresu strony

przez zarabianie blogowanie » 31 sie 2017, o 17:48

Wygląda na to, że strona została zainstalowana w katalogu "wordpress".

Avatar użytkownika
jaworowi.cz
 
Posty: 25
Reputacja: 5 pkt
Od: 15 mar 2017, o 11:51

Re: Usunięcie słowa "wordpress" z adresu strony

przez jaworowi.cz » 21 wrz 2017, o 03:18

Instrukcję jak pokazać wordpressa z katalogu w głównej domenie i nie bawić się w kopiowanie plików itp. znajdziesz tutaj:

http://jaworowi.cz/przeniesienie-wordpr ... c-3152.php

no avatar
Kobersky
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 11 paź 2018, o 11:42

Re: Usunięcie słowa "wordpress" z adresu strony

przez Kobersky » 11 paź 2018, o 12:30

Cześć wszystkim,
Widzę, że temat nienajświeższy ale podobny do mojego, próbuję się podpiąć, może ktoś pomoże, bo identycznego przypadku nie znalazłem. Miałem to samo co kolega, czyli całą instalację zrobioną w katalogu "wordpress". Korzystając z jakiegoś poradnika (niestety nie tego załączonego wyżej), pewnie też nie wykonując wszystkiego jak należy, skopiowałem wszystko do gł. folderu na ftp. Następnie usunąłem całą zawartość wraz z katalogiem "wordpress", a w ustawieniach wp zmieniłem adresy, bo były tam właśnie podane: domena.pl/wordpress. Problem jest taki, że po wpisaniu adresu w przeglądarkę, ciągle jestem kierowany do adresu domena.pl/wordpress. Logowanie działa i wszystko mogę robić, ale z zewnątrz nikt strony nie znajdzie, bo pod tym adresem nic nie spotka. Zakładam, że w którymś z plików jest ciągle zapisany adres prowadzący do katalogu i jedyną magiczną sztuczką jest edycja i usnięcie "/wordpress", zapisanie go oczywiście na końcu. Jednak za mało wiem, żeby umieć sobie z tym poradzić. Ba, nie mam nawet pewności czy dobrze myślę, ale wszystkie pliki w gł. katalogu na ftp były skopiowane z katalogu "wordpress" - pewnie ma to znaczenie. Nie chciałbym znowu kopiować całego wordpressa i instalować, bo zdążyłem po raz kolejny poukładać stronę już w miarę. Niestety już po kosmetyce zorientowałem się, że mam przekierowanie adresu.
Czy jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć?

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 266
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Usunięcie słowa "wordpress" z adresu strony

przez Fibbo » 13 paź 2018, o 12:40

Cześć,

w bazie danych w tabeli wp_options masz dwie pozycje - siteurl oraz home, upewnij się że tam masz podany adres BEZ /wordpress.

Powodzenia! :D
I <3 Wordpress.

no avatar
Kobersky
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 11 paź 2018, o 11:42

Re: Usunięcie słowa "wordpress" z adresu strony

przez Kobersky » 15 paź 2018, o 15:34

Dobrałem się do bazy danych zaraz po wstawieniu postu. Usunąłem co trzeba, ale efekt pozostał. Z tym, że był to piątek, dzisiaj znów usiadłem do tematu i widzę, że:
W bazie jakoś magicznie siteurl znowu przytulił sobie "/wordpress", ale w pozycji home jest już czysto. Usunąłme oczywiście niezwłocznie, po paru godzinach nic się nie odnowiło. Co ciekawsze (może tak już było wcześniej) - tylko w firefoxie po wpisaniu adresu dopisuje mi "/wordpress". Nie robi tego żadna inna przeglądarka, nawet firefox w teleonie. Czyli chyba jakieś śmieci w tej jednej przeglądarce. Sprawdzę jeszcze później firefoxa na innym komputerze, ale zaczyna być obiecująco, tylko czasu i nerwów trochę straciłem.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Domeny Internetowe

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron