Tworzenie stron w Divi - dobry wybór?

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
czarnyblack

Reputacja: 0 pkt
Od: 4 gru 2017, o 22:48

Tworzenie stron w Divi - dobry wybór?

przez czarnyblack » 5 mar 2018, o 10:05

Witam,

Mam pytanie do osób pracujących na Wordpressie. Od czasu do czasu zdarza mi się zrobić komuś prostą stronkę (wizytówkę) i zazwyczaj korzystam z darmowych, dostępnych szablonów. Czasem posiadają one jakieś ograniczenia - wiadomo - ale koniec końców osiągam efekt, taki jak sobie zażyczył klient. Zleceń zaczyna mi przybywać, bo pocztą pantoflową wieść się niesie i zastanawiam się nad Divi. Część z Was, którzy programują, zapewne uzna to za brak profesjonalizmu, ale wydaje mi się że moja podstawowa znajomość css i html do tej pory pozwala mi na tworzenie stron zgodnych z wytycznymi klienta, to chyba wybór Divi nie jest niczym złym. Do meritum. Czytałem o Divi, X-theme i Avada. Cenowo Divi wygląda tutaj najciekawiej i wydaje mi się, że do prostych stron jest świetne. Czy są osoby, które tworzą w tym strony internetowe i mogłyby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat? Interesuję mnie też fakt, jak wyglądają później aktualizacje takiego szablonu. Jak się umawiacie z klientami? Bo w celach bezpieczeństwa i poprawnego działania, jest to niezbędne, ale jaki macie na to sposób? Raz na miesiąc, pół roku, rok, odpłatnie? Czy może nie robicie tego w ogóle?

Fibbo
Bloger

Reputacja: 25 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Tworzenie stron w Divi - dobry wybór?

przez Fibbo » 13 mar 2018, o 18:45

Witaj,

Divi jest bardzo prosty w konfiguracji + obecnie ten edytor wizualny powoduje że tak naprawdę nawet laik za jego pomocą bez problemu postawi sobie prostą stronę. Na pewno plusem jest duża elastyczność motywu, nie wymagająca zmian w kodzie. Tzn. np. chciałbyś mieć logo nad menu, a nie po lewej stronie. W takim wypadku wchodzisz w personalizacje i ustawiasz sobie logo na środku. Podobnie jest z rodzajem i wielkością fontów - wszystko możesz wyklikać. Więc takie wyklikiwanie bez edycji kodu przy podstawowych stronkach jest całkiem ok. Jeżeli chodzi o minusy to w zależności od projektu pojawia się ich kilka. Jak dla mnie największą wadą jest to że do dyspozycji mamy tylko 4 kolumny z brakiem możliwości zagnieżdżania; stronę maksymalnie możesz podzielić na 4 kolumny, co przy niektórych projektach i założeniach klientów bywa naprawdę męczące. W takim wypadku trzeba się nieźle nagimnastykować żeby efekt był zadowalający. Poza tym mega ograniczony wbudowany formularz kontaktowy, co ostatecznie prowadzi do instalacji ContactForm7 i pozostawienie formularzowych śmieci z Divi'owego motywu.

Aktualizacje motywu przeprowadzasz poprzez dodanie loginu i klucza z members area na elegantthemes. Najlepiej dla każdej strony tworzyć sobie nowy klucz i parować go ze stroną klienta. Jeżeli opiekujesz się stronami klientów to możesz aktywować i dezaktywować te klucze kiedy tylko chcesz, dzięki czemu masz pewność że klient sam na własną rękę nie będzie przeprowadzał niekontrolowanych aktualizacji. Co do częstotliwości to kwestia bardzo indywidualna - wszystko zależy od tego w jaki sposób umówisz się z klientem.

Powodzenia!
I <3 Wordpress.