strona po ataku

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
krzysiu966
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 kwi 2014, o 14:41

strona po ataku

przez krzysiu966 » 20 mar 2017, o 15:50

Witam,

Mam dość poważny problem. Podczas mojego urlopu zaatakowano stronę (ktoś z firmy wpusił trojana do komputerów...). Strona na home.pl

Od ataku do mojego powrotu minął tydzień. Strona całkowicie padła. Po powrocie szybko zadzwoniłem do home, żeby przywrócić backup strony - okazała się że mają tylko sprzed 3 dni... Mimo tego postanowiłem spróbować. zrobili backup, strona nie łączyła się z bazą i masę rzeczy było zainfekowanych.

Wyrzuciłem zainfekowane pliki z głównego katalogu wordpress i dorzuciłem nowe, wyrzuciłem też katalog wp-admin i wp-include. Po czym strona zadziałała i pokazała konieczność instalki ( użytkownik, haslo i mail) - co też zrobiłem.

Niestety ze strony pozostał tylko szablon, który trzeba było włączyć, brak jakichkolwiek starych stron, zdjęć, itp. W katalogu wp-config są zdjęcia....

Czy to oznacza, że strona jest nie do odzyskania?

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 237
Reputacja: 26 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: strona po ataku

przez Fibbo » 20 mar 2017, o 17:01

Kopia którą otrzymałeś od home zawierała również bazę danych?
Odinfekowanei strony to niestety grubsza sprawa i niestety małe prawdopodobieństwo że znajdziesz kogoś kto nieodpłatnie się tym zajmie.
Jeżeli nie będziesz mógł nikogo znaleźć to możesz podesłać mi adres strony i szczegoły na prywatną wiadomość, wtedy będę mógł sprawdzić czy te dane są do odzyskania i wycenić odinfekowanie i przywrócenie serwisu.
I <3 Wordpress.

no avatar
krzysiu966
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 kwi 2014, o 14:41

Re: strona po ataku

przez krzysiu966 » 20 mar 2017, o 17:16

home samo zrobiło kopie. Była w niej również baza danych - niestety jak teraz dopiero zobaczyłem już wyczyszczona przez hakera...

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 237
Reputacja: 26 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: strona po ataku

przez Fibbo » 20 mar 2017, o 17:31

Jeżeli nie masz nigdzie kopii "działającej" bazy danych to niestety nic nie poradzimy. :(
I <3 Wordpress.

no avatar
adam.lachut
 
Posty: 34
Reputacja: 5 pkt
Od: 20 mar 2017, o 20:58

Re: strona po ataku

przez adam.lachut » 21 mar 2017, o 10:31

krzysiu966 napisał(a):Mimo tego postanowiłem spróbować. zrobili backup,


Czy to znaczy że masz gdzieś zainfekowany backup który home zrobiło przed przywróceniem kopii?

no avatar
krzysiu966
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 kwi 2014, o 14:41

Re: strona po ataku

przez krzysiu966 » 21 mar 2017, o 10:39

Mam, ale on już jest wyczyszczony...

Avatar użytkownika
Sebastian Cieślak
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 8 pkt
Od: 14 lut 2017, o 21:10
Lokalizacja: Konin

Re: strona po ataku

przez Sebastian Cieślak » 21 mar 2017, o 23:24

No to pozostaje budowa od nowa ;)

I na przyszłość polecam zaopatrywać się w tego typu wtyczki > https://pl.wordpress.org/plugins/wp-cerber/ pozdrawiam :)
Potrzebujesz pomocy w wordpress?
Zapraszam: https://www.facebook.com/sebastian.cieslak.1.

*Wspieram za free! tylko w miarę możliwości (mało czasochłonne) zadania. Pozdrawiam!




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron