SSL przy normalnej stronie?

Dobór odpowiedniego hostingu pod projekt. Oferty, opinie, problemy oraz porady.
no avatar
zerka
 
Posty: 26
Reputacja: 0 pkt
Od: 12 kwi 2016, o 15:03

SSL przy normalnej stronie?

przez zerka » 23 cze 2017, o 16:18

Jak w temacie. Czy waszym zdaniem przy normalnej stronie ma jakikolwiek sens stosowanie SSL?
To cokolwiek daje? Ma jakieś znaczenie?

Avatar użytkownika
tuning4web
Bloger
 
Posty: 216
Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: SSL przy normalnej stronie?

przez tuning4web » 25 cze 2017, o 23:03

Jasne, że to coś daje, nie zauważyłeś na stronach bez SSL wykrzyknika koło adresu URL informującego:
"Twoje połączenie z tą witryną nie jest bezpieczne" :) Niektórych użytkowników może to zastanawiać a nawet zniechęcać do przeglądania takiej strony.

Poza tym, obecnie HTTPS ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie oraz bezpieczeństwo Twojej strony (uniemożliwia połączenia stron trzecich wykorzystywanych w pewnego typu atakach).
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

Avatar użytkownika
netbomb.pl
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 lip 2017, o 12:43
Lokalizacja: Katowice

Re: SSL przy normalnej stronie?

przez netbomb.pl » 7 lip 2017, o 13:05

Oczywiście, że stosowanie SSL ma sens. Nie tylko pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo, ale niektórzy nawet uważają, że wpływa na pozycję strony w Google.

Zresztą w chwili obecnej SSL nie jest jakimś wielkim problemem. Można go mieć nawet za darmo. Czy to używając cloudflare, czy korzystając z ofert dobrych hostingów oferujących certyfikaty Let's Encrypt.

no avatar
piwot
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 lip 2017, o 10:09
Lokalizacja: Biedrusko

Re: SSL przy normalnej stronie?

przez piwot » 7 lip 2017, o 14:33

Masz jakieś źródło tego stwierdzenia, że SSL wpływa na SEO?

Avatar użytkownika
netbomb.pl
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 lip 2017, o 12:43
Lokalizacja: Katowice

Re: SSL przy normalnej stronie?

przez netbomb.pl » 10 lip 2017, o 16:50

Osobiście nie przeprowadzałem dokładnych testów. Z informacji jakie można znaleźć na forach wynika, iż certyfikat SSL może być jednym z czynników wpływających na pozycję strony. Na ile będzie (i czy) wpływa tego na 100% nie wie nikt. Więc lepiej mieć certyfikat. Zwłaszcza, że można mieć go za darmo.

Avatar użytkownika
jaworowi.cz
 
Posty: 18
Reputacja: 3 pkt
Od: 15 mar 2017, o 11:51

Re: SSL przy normalnej stronie?

przez jaworowi.cz » 21 wrz 2017, o 03:16

Po wprowadzeniu SSL na stronie pozycje świrują (przekierowania), ale po około miesiącu wracają na swoje pozycje i niekiedy są faktycznie wyżej niż bez niego.

Aktualnie certyfikat będzie wręcz wymuszany - komunikat o niebezpiecznej stronie będzie też na podstronach, które nie zbierają danych wrażliwych (a tak aktualnie już jest).

no avatar
zerka
 
Posty: 26
Reputacja: 0 pkt
Od: 12 kwi 2016, o 15:03

Re: SSL przy normalnej stronie?

przez zerka » 15 gru 2017, o 16:48

Zamierzam to przetestować w najbliższym czasie. Nie jestem przekonany do działania SSL, bardziej traktuję to jako wymuszony bajer, ale jeśli miałoby to pomóc, to czemu nie?




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Hosting Stron

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość