Skromny zarobek przez reklamy na własnym blogu?

Sposoby na promowanie i reklamę naszych projektów. Porady, opinie, aktualne trendy.
no avatar
Velans

Reputacja: 0 pkt
Od: 26 mar 2014, o 22:31

Skromny zarobek przez reklamy na własnym blogu?

przez Velans » 26 mar 2014, o 22:50

Witam serdecznie.
Poszukuję jakiejś dość prostej formy reklam na własnym blogu. Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś platformę na początek skromnego zarabiania na własnym blogu?
Aktualnie od kilku dni korzystam z AdTaily, jednak czekam na wykupienie reklamy bym ruszył z prawdziwą reklamą. Muszę zaznaczyć, iż próbowałem z Google AdSense, jednak uniemożliwia mi to, iż mój blog jest na darmowym hostingu, przez co nie mogę korzystać z tej platformy.
Czego nie chciałbym, to zarabianie na opisywaniu i reklamowaniu jakiś usług. Bardziej na myśli mam reklamy które po prostu się wyświetlają. :)

Velans.

no avatar
admin
Administrator

Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39

Re: Skromny zarobek przez reklamy na własnym blogu?

przez admin » 27 mar 2014, o 19:36

Witaj,
a jaka jest tematyka Twojego bloga? Czy posiadasz własną domenę czy jakąś darmową subdomenę? Takie kwestie również mogą wpływać na możliwości pozyskania reklamodawcy. Jeśli nie masz jeszcze dużego ruchu może być problem z reklamodawcami w adtaily chyba że to jakaś niszowa dziedzina ;) dlatego lepsze byłoby wykorzystanie adsensa, bądź poszukaj reklamodawców poprzez programy partnerskie, jedna prowizja może być warta więcej niż nawet kilku miesięczne korzystanie z adsense bądź adtaily, oczywiście w zależności od ruchu.
Odwiedź poniższe sieci affiliacyjne i zobacz czy znajedziesz coś dla swojej tematyki
novem.pl
salesmedia.pl
netsales.pl
systempartnerski.pl
affiliando.pl itp

no avatar
Velans

Od: 26 mar 2014, o 22:31

przez Velans » 28 mar 2014, o 00:58

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Tematyka mojego bloga to głównie branża IT oraz branża gier i konsol. Posiadam darmową subdomenę i właśnie z tego powodu nie mogę korzystać z Google AdSense. Jeśli chodzi o podane sieci afiliacyjne, to wypróbuję systempartnerski.pl od Bankier.pl. Dziękuję również za podane linki.
Mój blog znajduję się pod adresem velans.ovh.org.

Velans.

no avatar
Izabela

Od: 29 kwi 2014, o 16:55

przez Izabela » 5 maja 2014, o 15:19

Velans, jeśli myślisz o współpracy z sieciami partnerskimi, to warto porównać, jakie stawki oferuje każda z sieci. Często ta sama kampania, a stawki różne. Proponuję wejść na ProperAd.pl - porównywarkę sieci i kampanii. Wyszukujesz kampanie według sieci, branży, czy sposobu rozliczeń i... wybierasz najlepsze ;) Trzeba tylko się zalogować, ale jest to bezpłatne.

Powodzenia!

DMati
Bloger

Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19

przez DMati » 6 maja 2014, o 10:47

No weź, stawiasz bloga na darmówce, jedziesz na darmowej domence i chcesz trzepać kaskę? :mrgreen: powodzenia, w większości systemów zarabiania na dzień dobry masz blokadę.

Na darmowym hostingu daleko nie zajedziesz, bo emitujesz czyjeś reklamy (jedną reklamę?), więc dodatkowo twoje reklamy i mamy kociołek, no chyba, że nic tam Ci nie doklejają.

Przypuszczam, że planujesz to rozkręcić a nie blog na miesiąc bo mam trochę wolnego i wsio, to mykaj na jakiś płatny niedrogi hosting, kup domenę (przede wszystkim domenę!!). A koszt sobie odbijesz na reklamach. Na google adsense najwięcej da się wycisnąć i to będzie twój główny zarobek.

Dodatkowo od siebie polecam Nextclick.pl i nextcontent.pl oraz tradedoubler (mają program partnerski sklepu z grami więc w sam raz).

no avatar
cezik

Od: 22 lip 2015, o 16:48

przez cezik » 22 lip 2015, o 16:53

A co myślicie o sieciach afiliacyjnych (np. czymś takim: http://www.salesmedia.pl/) i o zarabianiu na blogu poprzez promowanie programów partnerskich? Moim zdaniem to też ciekawa opcja, ale dopiero zaczynam, dlatego jestem ciekaw opinii osób bardziej obeznanych i doświadczonych w temacie zarabiania w sieci. Jakieś rady na początek? Znajomy nieźle sobie rozkręcił biznes dzięki marketingowi afiliacyjnemu, wyciąga miesięcznie 500 zł dodatkowo, a cały czas nad tym pracuje.

AgnieszkaCiborowska
Świeżak

Reputacja: 5 pkt
Od: 28 paź 2015, o 15:30

przez AgnieszkaCiborowska » 29 paź 2015, o 19:19

A ja polecam http://WhitePress.pl jeżeli masz więcej niż 1000 użytkowników miesięcznie na swojej stronie... no i jeżeli jest wartościowa :)
Darmowy Kurs WordPress dla początkujących od A do Z na http://wpwizard.pl
Szkolenie Wordpress - Warszawa 9.12.2017 - zapraszam na szkolenie z WordPressa dla początkujących

no avatar
wpworld

Od: 10 mar 2016, o 16:43

przez wpworld » 10 mar 2016, o 17:07

1000 miesięcznie to już fajnie rozkręcona strona . A na tym whitepress ile można zarobić ?

no avatar
Ramon

Od: 3 paź 2016, o 10:10

przez Ramon » 20 paź 2016, o 10:27

Musisz mieć wszystko zrobione profesjonalnie, design przejrzysty. Najważniejsze jednak to jest content na stronie, jeśli będzie przyciągał ludzi to na pewno będą wchodzić na Twoją stronę.

no avatar
kris_goldweb
Świeżak

Reputacja: 1 pkt
Od: 25 paź 2016, o 12:09

przez kris_goldweb » 26 paź 2016, o 10:45

Jeśli faktycznie myślisz o zarabianiu na tym to zdecydowanie zainwestuj w porządny hosting i zrób to profesjonalnie bo raczej nikt nie będzie chciał z Tobą współpracować.
GOLDWEB - Projektowanie stron internetowych, pozycjonowanie, projektowanie grafiki - Strony Internetowe Stargard | Strony WWW Stargard | Strony Internetowe Szczecin | Strony www