Pytania odnośnie motywu potomnego

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
Czałczesq
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 mar 2018, o 15:01

Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Czałczesq » 7 mar 2018, o 15:16

Witajcie ;)
Ostatnio stworzyłem motyw potomny własnej stronki (colormag) , no bo wprowadzałem strasznie dużo zmian do kodu i nie szło po prostu tego naprawiac przy każdej aktualizacji. W motwie potomnym mam umieszczony jednie plik style.css, natomiast zmiany mam również w innych plikach.
I teraz co doradzacie ?

Czy jeśli mam np . wprowadzoną jedną zmianę w jakimś załóżmy php. to czy opłaca się z niego robić motyw potomny? Pytanie bierze się stąd że niewiem na jakie są skutki uboczne wykonywania motywów potomnych. Jeśli nie ma żadnych -to odpowiedź jest dla mnie prosta. W rezultacie większość plików u mnie należałaby do motywu potomnego.

Bardzo proszę o doradzenie.

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 219
Reputacja: 25 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Fibbo » 13 mar 2018, o 18:32

Cześć,

warto utworzyć motyw potomny. Mimo że może masz wprowadzoną tylko jedną zmianę to teraz wyobraź sobie że z każdą aktualizacją będziesz musiał wprowadzać ją ponownie - totalnie bez sensu. Inny scenariusz jest taki, że może teraz masz tylko jedną zmianę, ale z czasem być może wprowadzisz kolejne i co wtedy? Dopiero przy kolejnych zmianach będziesz tworzył motyw potomny pamiętając co wcześniej edytowałeś, czy może co aktualizację motywu ponownie będziesz kopiował wszystkie edytowane linijki? :)

Śmiało stwórz sobie motyw potomny i korzystaj z jego dobrodziejstw. :)

Pozdrawiam
CzaÅczesq lubi ten wpis.
I <3 Wordpress.

no avatar
Czałczesq
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 mar 2018, o 15:01

Re: Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Czałczesq » 17 mar 2018, o 14:56

Dzięki serdeczne za odpowiedź,

niespodziewałem się już jej dlatego tak późno odpisuje, czyli rozumiem że nie ma żadnych skutków ubocznych swobodnego przerzucania plików do motywu .php ? ;)

Problem mam jeszcze z function.php. Tego pliku jak zapewne wiecie nie da się przeżucić, a czasem chciałoby się dokonac tam jakiejść modyfikacji. Co w takim razie robić ? Nie ruszać function.php ? są jakieś metody aby oduzależnić function.php od aktualizacji ? Czy jest to możliwe do zrobienia w łatwy sposób ?

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 219
Reputacja: 25 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Fibbo » 17 mar 2018, o 15:14

Zawartość pliku functions.php nie jest nadpisywana, a uzupełniana, więc wystarczy że stworzysz nowy plik functions.php który umieścisz w folderze motywu potomnego. Wtedy załadowane zostaną funkcje zarówno z głównego motywu jak i potomnego z tą różnicą, że functions.php z motywu potomnego zostanie załadowany pierwszy.
CzaÅczesq lubi ten wpis.
I <3 Wordpress.

no avatar
Czałczesq
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 mar 2018, o 15:01

Re: Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Czałczesq » 18 mar 2018, o 13:36

ale jak wrzucam function.php do folderu z motywem potomnym to mi pada cała strona :P

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 219
Reputacja: 25 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Fibbo » 18 mar 2018, o 14:08

Jaki błąd zwraca wordpress?
I <3 Wordpress.

no avatar
Czałczesq
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 mar 2018, o 15:01

Re: Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Czałczesq » 19 mar 2018, o 14:14

chodzi o to że po skopiowaniu function.php do folderu motywy potomnego pada cała strona, nie wyświetla się żaden błąd tylko jego lokalizacja ;-)

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 219
Reputacja: 25 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Fibbo » 19 mar 2018, o 14:46

Włącz tryb debugowania w wordpressie. W pliku wp-config.php zamień:
Kod: Zaznacz cały
define( 'WP_DEBUG', false);


na:
Kod: Zaznacz cały
define( 'WP_DEBUG', true );


wtedy odśwież stronę i wklej tutaj błąd jaki otrzymujesz. :)
I <3 Wordpress.

no avatar
Czałczesq
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 mar 2018, o 15:01

Re: Pytania odnośnie motywu potomnego

przez Czałczesq » 23 mar 2018, o 20:04

Dzieki ;-) udało mi sie stworzyć function.php dla child-a , temat raczej chyba zamknięty

no avatar
AnnaK
 
Posty: 5
Reputacja: 1 pkt
Od: 5 mar 2018, o 13:22

Pytania odnośnie motywu potomnego

przez AnnaK » 19 kwi 2018, o 12:01

Trochę zmieniałam na swojej stronie. Wszystko dobrze działało, ale niestety robiłam to na plikach oryginalnych. Oczywiście jak zaktualizowałam motyw to moja praca poszła na marne. Całe szczęście, że nie było tego dużo i wiem w jakich plikach dokonywałam zmian.

Obecnie mam na serwerze folder tematu potomnego, w nim plik style.css i function.php

Stronę zaktualizowałam i obecnie dobrze działa na motywie potomnym. Ale muszę teraz w motywie potomnym wprowadzić zmiany jakie wcześniej dokonywałam na oryginale. I tutaj pojawia się problem.

Dla przykładu: w folderze "inc" jest plik "structure.php" , w którym chciałam dokonać zmiany.

Folder wraz z plikiem skopiowałam z motywu rodzica do motywu dziecka i tam w pliku dokonałam zmian.
Niestety nie zafunkcjonowały one na stronie. Cały czas widok mam taki jakby informacja pobierana była z motywu rodzica.

Co powinnam zrobić?

Pozdrawiam

Następna strona



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Motywy Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości