Przekierowanie z nieistniejącego adresu?

Miejsce dotyczące zagadnień związanych z standardami WWW - problemy, rozwiązania.
no avatar
mjeziorek

Reputacja: 0 pkt
Od: 21 wrz 2015, o 10:17

Przekierowanie z nieistniejącego adresu?

przez mjeziorek » 22 wrz 2015, o 14:27

Cześć wszystkim,

mam pewien problem, chciałbym wykonać pewne przekierowanie:

mam stronę [url]bezpiecznyprawnik.pl[/url]

chciałbym ustawić przekierowanie aby po wpisaniu bezpiecznyadwokat.pl przekierowało na bezpiecznyprawnik.pl? Czy jest to możliwe, jeśli strona bezpiecznyadwokat.pl fizycznie nie istnieje? Jakie kroki zatem poczynić aby uzyskać dostęp do takiego przekierowania?

próbowałem w pliku .htaccess ustawić:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^[url]bezpiecznyadwokat.pl[/url]
RewriteRule (.*) http://www.bezpiecznyprawnik.pl/$1 [R=301,L]

niestety nie działa, działa za to w drugą stronę...czyli potrafię przekierować moją ISTNIEJĄCĄ stronkę na NOWY adres.

Jeśli zły dział, proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam!

Genocide
Świeżak

Reputacja: 11 pkt
Od: 25 sie 2015, o 11:08

Re: Przekierowanie z nieistniejącego adresu?

przez Genocide » 22 wrz 2015, o 15:58

mjeziorek napisał(a):mam stronę [url]bezpiecznyprawnik.pl[/url]

chciałbym ustawić przekierowanie aby po wpisaniu bezpiecznyadwokat.pl przekierowało na bezpiecznyprawnik.pl? Czy jest to możliwe, jeśli strona bezpiecznyadwokat.pl fizycznie nie istnieje?

Nie jest to możliwe. Na stronie: bezpiecznyadwokat.pl musiałby postać jakikolwiek plik, czy to .htaccess, lub .html, który po prostu musiałby przekierować na stronę bezpiecznyprawnik.pl. Daj sobie spokój.

no avatar
admin
Administrator

Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39

Re: Przekierowanie z nieistniejącego adresu?

przez admin » 22 wrz 2015, o 16:05

możesz takie przekierowanie zrobić też z poziomu swojego rejestratora jeśli masz problemy z utworzeniem strony na serwerze, widzę że rejestratorem jest to premium.pl więc wejdź w zarządzanie domeną wybierz opcję Przekierowanie -> przekierowanie 301 i podaj adres na jaki chcesz przekierować ruch. Po tej operacji należy poczekać 1-2 dni, nalezy pamiętać aby domena miała ustawione dnsy rejestratora czyli ns1.premium.pl i ns2.premium.pl