Przekierowanie 301

Dział związany z pozycjonowaniem i optymalizacją naszych projektów Wordpressowych.
no avatar
Przemysław Kruczek
 
Posty: 8
Reputacja: 0 pkt
Od: 8 gru 2016, o 14:43

Przekierowanie 301

przez Przemysław Kruczek » 8 gru 2016, o 14:55

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy z przekierowaniem 301 z subdomeny.
Mam blog pod adresem blog.alpintech.pl ale nie służy ona pozycjonowaniu. Został on przepięty na alpintech.pl/blog lecz potrzebuję zrobić przekierowanie 301 na blog.alpintech.pl na alpintech.pl/blog, blog.alpintech.pl/dzik/ na alpintech.pl/blog/dzik itd...

Próbuję to robić wtyczkami lecz nie udaję mi się i wyskakuje nieprawidłowe przekierowanie, lub wgl nic nie przekierowywuję.
Czy da się wgl to zrobić z poziomu wordpressa, czy muszę prosić o to firmę zewnetrzną która stworzyła główną stronę?

Pozdrawiam

no avatar
Maxima
Świeżak
 
Posty: 80
Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

Re: Przekierowanie 301

przez Maxima » 9 gru 2016, o 00:51

Nie wiem jak z poziomu WP są kombinacje dla przekierowań ale chyba sensowniej będzie Ci użyć pliku .htaccess i tam zastosować przekierowania.

no avatar
Przemysław Kruczek
 
Posty: 8
Reputacja: 0 pkt
Od: 8 gru 2016, o 14:43

Re: Przekierowanie 301

przez Przemysław Kruczek » 9 gru 2016, o 10:45

Też próbowałem, ale po zmianie w tym pliku wysypywało mi bloga, i nie wchodził żaden adres, być może coś źle wpisałem ale kod brałem ze stron, poradników.

no avatar
Maxima
Świeżak
 
Posty: 80
Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

Re: Przekierowanie 301

przez Maxima » 9 gru 2016, o 22:32

A kod edytowałeś pod stronę i adresy czy kopia 1:1 ?

no avatar
Przemysław Kruczek
 
Posty: 8
Reputacja: 0 pkt
Od: 8 gru 2016, o 14:43

Re: Przekierowanie 301

przez Przemysław Kruczek » 13 gru 2016, o 11:12

Taki kod dodałem do pliku htaccess:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} blog/.alpintech/.pl$
RewriteRule ^(.*)$ http://alpintech.pl/blog/$1 [R=301,L]

no avatar
admin
Administrator
 
Posty: 610
Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą

Re: Przekierowanie 301

przez admin » 13 gru 2016, o 21:27

blog/.alpintech/.pl$ - ukośniki w lewo ;)

no avatar
Przemysław Kruczek
 
Posty: 8
Reputacja: 0 pkt
Od: 8 gru 2016, o 14:43

Re: Przekierowanie 301

przez Przemysław Kruczek » 14 gru 2016, o 11:38

Po tej zmianie wyskakuje mi błąd, że nieprawidłowe przekierowanie, i adres się zapętla po wejściu na stronę blog.alpintech.pl

http://alpintech.pl/blog/home/alpintech ... h.pl/blog/

kod:

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} blog\.alpintech\.pl$
RewriteRule ^(.*)$ http://alpintech.pl/blog/$1 [R=301,L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

no avatar
Maxima
Świeżak
 
Posty: 80
Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

Re: Przekierowanie 301

przez Maxima » 15 gru 2016, o 01:40

Napisz może z jakiego adresu na jaki chcesz przekierować dokładnie, bo przyznam że lekko nie kumam tego co wcześniej napisałeś.

blog pod adresem blog.alpintech.pl ale nie służy ona pozycjonowaniu. Został on przepięty na alpintech.pl/blog lecz potrzebuję zrobić przekierowanie 301 na blog.alpintech.pl na alpintech.pl/blog, blog.alpintech.pl/dzik/ na alpintech.pl/blog/dzik itd...


Najlepiej daj to w formie (jeśli później źle to interpretuje) :

XXX -> YYY
ZZZ -> AAA

Ogółem ma być :

blog.alpintech.pl -> alpintech.pl/blog
blog.alpintech.pl/dzik/ -> alpintech.pl/blog/dzik

Podsumowując chcesz przekierować z subdomen na katalogi, tak ?

no avatar
Przemysław Kruczek
 
Posty: 8
Reputacja: 0 pkt
Od: 8 gru 2016, o 14:43

Re: Przekierowanie 301

przez Przemysław Kruczek » 15 gru 2016, o 11:16

Wkleję może wiadomość od osoby która zajmuje się pozycjonowaniem.

"Blog w w subdomenie: blog.alpintech.pl nie służy pozycjonowaniu. Publikowane są na nim dobre teksty, które przyciągają uwagę użytkowników, jednak nie przynosi to korzyści całej stronie.

Dlatego prosiłabym o zrobienie przekierowań 301 z adresów na subdomenie, na adresy w katalogu strony: alpintech.pl/blog, jak poniżej i możliwość publikacji następnych tekstów już tylko w katalogu na stronie alpintech.pl.

blog.alpintech.pl na alpintech.pl/blog
blog.alpintech.pl/dzik/ na alpintech.pl/blog/dzik
blog.alpintech.pl/przytrafila-ci-sie-kontuzja-cz-1/ na alpintech.pl/blog/przytrafila-ci-sie-kontuzja-cz-1/
blog.alpintech.pl/6-najslynniejszych-wspinaczy-free-solowych/ na alpintech.pl/blog/6-najslynniejszych-wspinaczy-free-solowych/
blog.alpintech.pl/141-2/ na alpintech.pl/blog/141-2/
blog.alpintech.pl/zawsze-sucho-czyli-impregnacja-i-odziezy/ na alpintech.pl/blog/zawsze-sucho-czyli-impregnacja-i-odziezy/
blog.alpintech.pl/o-smokach-slow-kilka/ na alpintech.pl/blog/o-smokach-slow-kilka/
blog.alpintech.pl/dobor-odpowiedniego-przyrzadu-zjazdowego-w-pracach-wysokosciowych-cz-1/ na alpintech.pl/blog/dobor-odpowiedniego-przyrzadu-zjazdowego-w-pracach-wysokosciowych-cz-1/
blog.alpintech.pl/nie-samym-spitem-zyje-czlowiek-czyli-o-chodzeniu-na-wlasnej-cz-1/ na alpintech.pl/blog/nie-samym-spitem-zyje-czlowiek-czyli-o-chodzeniu-na-wlasnej-cz-1/"

I moje pytanie czy można to zrobić własnoręcznie, czy trzeba to zlecić firmie która zrobiła stronę alpintech.pl?

no avatar
Maxima
Świeżak
 
Posty: 80
Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

Re: Przekierowanie 301

przez Maxima » 17 gru 2016, o 01:35

Pewnie można samemu, ale nie rozumiem czemu nie zlecisz tego firmie pozycjonującej ? I tak ona będzie optymalizować stronę z tego co tutaj widać. Płacisz i wymagasz.

Następna strona



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Pozycjonowanie i Optymalizacja

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość