Problem ze sliderem w DIVI

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
Krzys_dz
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 mar 2016, o 16:40

Problem ze sliderem w DIVI

przez Krzys_dz » 20 mar 2016, o 16:49

Witam wszystkich

Potrzebuję pomocy w konfiguracji slidera w szablonie DIvi Elegant Theme. Strona jest robiona przez generator :Sekcja pełnej szerokości->wstaw moduł slider pełnej szerokości.Teoretycznie powinno działać ale coś jest nie tak. Obrazy slidera są przeskalowywane do małych rozmiarów np: z 1392x496 do 383x137 px. Nie mam już pojęcia co jest nie tak. Nigdzie nie znalazłem, opcji konfiguaracji wielkośći tych zdjęć. Link do strony testowej: http://www.datall.pl/test-slidera/
Wszelkie podpowiedzi mile widziane :)
Z góry dziękuję.

Avatar użytkownika
Genocide
Świeżak
 
Posty: 67
Reputacja: 11 pkt
Od: 25 sie 2015, o 11:08

Re: Problem ze sliderem w DIVI

przez Genocide » 21 mar 2016, o 11:12

Dobra, trochę pokombinowałem i myślę, że wszystko powinno być ok.

Wklej to do style.css

Kod: Zaznacz cały
.et_pb_slide_image img {max-width: 1080px!important; max-height: none!important;}
.et_pb_slide_image {margin-top: -200px!important;}
.et_pb_container {width: 100%!important; max-width: 1080px!important;}

no avatar
Krzys_dz
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 mar 2016, o 16:40

Re: Problem ze sliderem w DIVI

przez Krzys_dz » 21 mar 2016, o 22:53

Niestety , albo to nie działa, albo nie wiem dokładnie w którym miejscu to wkleić.Próbowałem oczywiście w style .css
w
/* Slider Module */

.et_pb_slide_description .et_pb_slide_title,
.et_pb_column_1_4 .et_pb_slider_fullwidth_off h2 {
font-size: 26px;
font-weight: 500 !important;
}

.et_pb_slide_content {
font-size: 13px;
font-weight: 400;
}

.et_pb_slide_description {
text-align: center;
}


.et_pb_slide_with_image .et_pb_slide_description {
text-align: left;
}


ale może nie tam gdzie trzeba , bo do slidera jest tam dużo sekcji. Dlaczego to nie działa od razu tak jak powinno?

Avatar użytkownika
Genocide
Świeżak
 
Posty: 67
Reputacja: 11 pkt
Od: 25 sie 2015, o 11:08

Re: Problem ze sliderem w DIVI

przez Genocide » 21 mar 2016, o 23:56

Wklej gdziekolwiek zechcesz, możesz nawet na samym początku kodu w style.css, tuż przed samymi napisami " Theme Name... "

Tak będzie wyglądać

Obrazek

no avatar
Krzys_dz
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 mar 2016, o 16:40

Re: Problem ze sliderem w DIVI

przez Krzys_dz » 22 mar 2016, o 12:38

No nie uwierzysz, ale to u mnie nie działa :( :x . Nie wiem dlaczego? Skopiowałem cały kod, wklejam i nic.Bez zmian :x

Avatar użytkownika
Genocide
Świeżak
 
Posty: 67
Reputacja: 11 pkt
Od: 25 sie 2015, o 11:08

Re: Problem ze sliderem w DIVI

przez Genocide » 22 mar 2016, o 13:55

Nic dziwnego, że nie działa, skoro przed tym kodem widnieje "/*", wklej kod przed tym ukośnikiem i gwiazdką :)

Tak powinno wyglądać

Obrazek

no avatar
Krzys_dz
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 mar 2016, o 16:40

Re: Problem ze sliderem w DIVI

przez Krzys_dz » 22 mar 2016, o 22:27

Dziękuję bardzo. :D Tak , faktycznie wstawiłem przed */ i działa, choć zależy to od rozdzielczości: na pc i monitorze 4:3 slajder wysuwa się z lewej strony i dosuwa do końca prawej. Z lewej zostaje biały pas, natomiast na laptopie jest OK, slajder centruje się do środka po obu stronach są równe odległości. Według instrukcji elegant theme powinno to być i tak na całej szerokości strony jak tutaj http://www.elegantthemes.com/preview/Divi/slider/ z tymi kamykami na dole lub video z kolorowym płynem. Dlaczego to nie działa tak jak powinno ? :|

Avatar użytkownika
Genocide
Świeżak
 
Posty: 67
Reputacja: 11 pkt
Od: 25 sie 2015, o 11:08

Re: Problem ze sliderem w DIVI

przez Genocide » 23 mar 2016, o 11:37

Tamten kod usuń i wstaw ten. Trochę namieszane, ale powinno być ok ;)

Kod: Zaznacz cały
.et_pb_slider {height: 400px!important;max-height: 400px!important;width: 100%!important;max-width: 100%!important;}
.et_pb_slides {height: 400px!important;max-height: 400px!important;width: 100%!important;max-width: 100%!important;}
.et_pb_slide {margin: 0px!important;padding: 0px!important;height: 400px!important;max-height: 400px!important;width: 100%!important;max-width: 100%!important;}
.et_pb_container {margin: 0px!important;padding: 0px!important;height: 400px!important;max-height: 400px!important;width: 100%!important;max-width: 100%!important;}
.et_pb_slide_image {margin: -200px 0 0 0!important;padding: 0px!important;height: 400px!important;max-height: 400px!important;width: 100%!important;max-width: 100%!important;}
.et_pb_slide_image img {height: 400px!important;max-height: 400px!important;width: 100%!important;max-width: 100%!important;}
Krzys_dz lubi ten wpis.

no avatar
Krzys_dz
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 mar 2016, o 16:40

Re: Problem ze sliderem w DIVI

przez Krzys_dz » 24 mar 2016, o 00:19

Jeszcze raz dzięki :D ,teraz jest tak jak ma być na całej stronie,tylko zdjęcia trzeba odpowiednie wstawiać żeby nie rozciągnęło nienaturalnie na szerokość. :)

Avatar użytkownika
yacazg
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 kwi 2016, o 16:03
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Problem ze sliderem w DIVI