Problem z wyświetlaniem się strony

Dział luźnych rozmów, niekoniecznie związanych z Wordpressem.
no avatar
sheriff
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 22 mar 2017, o 09:36

Problem z wyświetlaniem się strony

przez sheriff » 22 mar 2017, o 09:49

Witam, korzystam z szablonu creattica i galerii zdjęć Photo Gallery WP (huge-it) https://huge-it.com/wordpress-gallery/
od weekendu nie wyświetlają się zdjęcia, czy ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje? gdzie jest przyczyna? zdjęcia są serwerze ale po wejściu do panelu WP w zakładce media pojawiają się puste zdjęcia.
dwm24.pl

no avatar
adam.lachut
 
Posty: 34
Reputacja: 5 pkt
Od: 20 mar 2017, o 20:58

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez adam.lachut » 22 mar 2017, o 12:15

Wygląda na problem w ustawieniach praw dostępu do folderu /wp-content/uploads (przy próbie pobrania zdjęcia serwer zwraca 403: dostęp zabroniony).

Ale to raczej objaw, a przyczyną jest najprawdopodobniej infekcja (włamanie) którą masz na serwerze.

dwm.png
dwm.png (39.15 KiB) Przeglądane 788 razy

A.
Fibbo lubi ten wpis.

no avatar
sheriff
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 22 mar 2017, o 09:36

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez sheriff » 22 mar 2017, o 16:20

Dzięki za info, czy to może być problem po stronie home.pl ? wcześniej pojawiały się chwilowe problemy z wyświetlaniem linków.
Jak radzić sobie z takimi infekcjami?

Avatar użytkownika
Sebastian Cieślak
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 8 pkt
Od: 14 lut 2017, o 21:10
Lokalizacja: Konin

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez Sebastian Cieślak » 22 mar 2017, o 16:53

sheriff lubi ten wpis.
Potrzebujesz pomocy w wordpress?
Zapraszam: https://www.facebook.com/sebastian.cieslak.1.

*Wspieram za free! tylko w miarę możliwości (mało czasochłonne) zadania. Pozdrawiam!

no avatar
adam.lachut
 
Posty: 34
Reputacja: 5 pkt
Od: 20 mar 2017, o 20:58

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez adam.lachut » 22 mar 2017, o 17:09

sheriff napisał(a):czy to może być problem po stronie home.pl?

Nie, w praktyce rzadko występują problemy spowodowane błędami w konfiguracji/zabezpieczeniach serwera. Trudno zgadywać, ale oprócz nieaktualnych wtyczek (w przeszłości) lub słabych haseł brałbym pod uwage pozostałe serwisy które tam masz - raczej wyglądają na mało aktualizowane.
Jak radzić sobie z takimi infekcjami?

Samodzielne usunięcie infekcji bez doświadczenia jest trudne (w tym przypadku bardzo trudne - kilka serwisów), ale każdy kiedyś zaczynał :)
Na pewno nie ma oprogramowania, które w 100% rozwiąże problem. Na pomoc home.pl też nie masz co liczyć.

Raczej musisz kogoś poprosić lub wynająć. Możesz się do mnie odezwać na pw.

Czy blokadę indeksowania strony w robots.txt masz wprowadzoną celowo?
sheriff lubi ten wpis.

no avatar
adam.lachut
 
Posty: 34
Reputacja: 5 pkt
Od: 20 mar 2017, o 20:58

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez adam.lachut » 22 mar 2017, o 17:11

Sebastian Cieślak napisał(a):Polecam tego typu wtyczkę

Jako zabezpieczenie przed infekcją: być może.
Jako pomoc w tej sytuacji: ja nie widzę zastosowania.

Avatar użytkownika
Sebastian Cieślak
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 8 pkt
Od: 14 lut 2017, o 21:10
Lokalizacja: Konin

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez Sebastian Cieślak » 22 mar 2017, o 17:55

A to nie chodzi o pomoc w tej sytuacji, kolega pytał się na przyszłość ;)

Zanim zacznie się pracować nad stroną trzeba w pierwszej kolejności pomyśleć o zabezpieczeniu witryny przed niechcianymi wizytami :P To podstawa w prawidłowym i sprawnym funkcjonowaniu witryny.
Potrzebujesz pomocy w wordpress?
Zapraszam: https://www.facebook.com/sebastian.cieslak.1.

*Wspieram za free! tylko w miarę możliwości (mało czasochłonne) zadania. Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 237
Reputacja: 26 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez Fibbo » 22 mar 2017, o 18:50

adam.lachut napisał(a):Nie, w praktyce rzadko występują problemy spowodowane błędami w konfiguracji/zabezpieczeniach serwera. Trudno zgadywać, ale oprócz nieaktualnych wtyczek (w przeszłości) lub słabych haseł brałbym pod uwage pozostałe serwisy które tam masz - raczej wyglądają na mało aktualizowane.


Oj... akurat na home to problemy występują bardzo często :D
I <3 Wordpress.

no avatar
sheriff
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 22 mar 2017, o 09:36

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez sheriff » 22 mar 2017, o 19:09

Sebastian Cieślak - dzięki sprawdzę
adam.lachut -strona jest dopiero niecały miesiąc uruchomiona. wszystko aktualne prawie co drugi dzień wordpress kazał coś aktualizować.
blokada indexowania oczywiście nie celowo.
Fibbo - rzeczywiście miałem już wcześniej problemy z home (z usługami oraz obsługą).
Czy możliwe jest żeby został jakiś wirus na serwerze po starej (poprzedniej) stronie?
To co teraz mi pozostaje zrobić?

Avatar użytkownika
Sebastian Cieślak
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 8 pkt
Od: 14 lut 2017, o 21:10
Lokalizacja: Konin

Re: Problem z wyświetlaniem się strony

przez Sebastian Cieślak » 22 mar 2017, o 19:39

Ciekawy artykuł dot. home masz tutaj > https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/co-zr ... -np-wirus/
Potrzebujesz pomocy w wordpress?
Zapraszam: https://www.facebook.com/sebastian.cieslak.1.

*Wspieram za free! tylko w miarę możliwości (mało czasochłonne) zadania. Pozdrawiam!

Następna strona



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Na "prawie" każdy temat

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron