Problem z menu w headerze

Dział dot. modyfikacji motywów Wordpress oraz rozwiązań napotkanych problemów.
no avatar
DanteYorick

Reputacja: 0 pkt
Od: 14 wrz 2017, o 12:53

Problem z menu w headerze

przez DanteYorick » 14 wrz 2017, o 13:15

Witam serdecznie!

Z góry uprzedzam, że jestem świeżaczkiem i z tego powodu utworzyłem tutaj konto ponieważ nie mam się do kogo zwrócić. Jest to również mój pierwszy post.

Kilka dni temu usiadłem do Wordpressa i zacząłem tworzyć stronę. Wszystko szło nadzwyczaj prosto (czyt. mięso czasem leciało na prawo i lewo ale prędzej czy później udawało mi się osiągnąć upragniony cel). Z racji braku doświadczenia wspierałem się poradnikami na yt i forach. No i tak jak pisałem wyżej - wszystko szło dobrze, aż w pewnym momencie zauważyłem, że menu na mojej stronie zaczęło się rozjeżdżać. Niestety nie mogę jej podesłać z racji że jest ona robiona w xampp'e.

Strona jest robiona na motywie themify-ultra i jest to onepage

Problem obrazuje się następująco: Obrazek

menu jest bardzo szerokie - tak jakby między logo (po lewej w rogu), a menu był jakiś margines.

Doszedłem do 4 obserwacji:

1) po usunięciu logo, napisy menu przesuwają się do góry
2 po usunięciu menu, pasek skraca się do wymiarów logo
3) po zmianie rozmiaru logo w personalizacji motywu na 100x1px problem również znika (chociaż widoczność logo się nie zmienia), ale trudno wtedy na to trafić na ten 1px na którym jest "osadzony" link który przewija w górę strony
4) po zmianie rozdzielczości wyświetlania strony (i przejściu menu do trybu wyświetlania dla urządzeń mobilnych) - problem również się rozwiązuje:
Obrazek

z dodatkowych info: w custom css (w personalizacji motywu) mam wpisane:

.fixed-header-on #site-logo img {
height: 40px;
width: 100px;
transition: all .3s;
}

zapobiega to zmniejszaniu się logo przy scrollowaniu w dół strony.

obrazek logo jest wrzucony w rozmiarze 40x100px

Mam nadzieję, że pomożecie i będziecie wyrozumiali jeśli coś pominąłem :) Z góry dziękuję za podjęcie tematu :mrgreen:

no avatar
DanteYorick

Reputacja: 0 pkt
Od: 14 wrz 2017, o 12:53

Re: Problem z menu w headerze

przez DanteYorick » 14 wrz 2017, o 16:35

ok z małą pomocą udało mi się samemu dojść do rozwiązania. Wystarczyło wpisać:
#main-nav-wrap {
margin: -40px 0px 0px 0px;
}

I problem zniknął.

Temat do zamknięcia.