Problem z bazą podczas przeniesienia z localhost na serwer

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
aleef
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 28 mar 2018, o 08:58

Problem z bazą podczas przeniesienia z localhost na serwer

przez aleef » 13 kwi 2018, o 23:19

Witam,
próbuję przenieść stronę z localhosta na serwer, korzystałem z wtyczki Duplicator i z 19 tabel przeniesionych zostało tylko 7. Pozostałe próbowałem przenieść ręcznie ale nie mogę tego zrobić ponieważ wyskakuje komunikat:
Zapytanie SQL:
/*!40101 SET NAMES utf8mb4 */;
MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1115 - Unknown character set: 'utf8mb4'
Jak sobie poradzić z tym problemem?

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Problem z bazą podczas przeniesienia z localhost na serw

przez bercik156 » 14 kwi 2018, o 02:20

Twój serwer, a raczej baza danych, nie obsługują kodowania utfmb4. To tak w skrócie :P

Bezpieczna opcja to do administracji serwera pisać żeby dodali to kodowanie na serwer bo jak nie to wpie..ol

Opcja mniej bezpieczna to plik *.sql edytować w edytorze przed dodaniem na serwer wyszukać każdego fragmentu z utf8mb4 i zamienić na samo utf8 :)
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

no avatar
aleef
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 28 mar 2018, o 08:58

Re: Problem z bazą podczas przeniesienia z localhost na serw

przez aleef » 14 kwi 2018, o 15:40

Dzięki. Co to znaczy opcja mniej bezpieczna? Pytam ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo że będę musiał z niej skorzystać. Administrator serwera pd kilku godzin milczy w sprawie dodania kodowania.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Problem z bazą podczas przeniesienia z localhost na serw

przez bercik156 » 14 kwi 2018, o 16:13

Chodzi o kwestie zgodnosci kodowania wordpress per baza danych, a dokładniej wtyczki, ale sie z tym nie spotkalem żeby coś było nie tak szczerze mowiac.
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

no avatar
aleef
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 28 mar 2018, o 08:58

Re: Problem z bazą podczas przeniesienia z localhost na serw

przez aleef » 14 kwi 2018, o 16:36

Dzięki wielkie.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości