Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

Dział związany z pozycjonowaniem i optymalizacją naszych projektów Wordpressowych.
no avatar
Vibe
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 22 mar 2013, o 11:38

Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Vibe » 22 mar 2013, o 12:48

Witam,

Zaczynam swoją przygodę z Wordpressem. Na początek założyłem swojego bloga na witrynie Wordpress.com. Chciałbym publikować na nim swoje doświadczenia i różne przydatne informacje o tematyce szachowej. Na mojej stronie dodałem kilka artykułów. Niestety gdy wpiszę nazwę mojego bloga w wyszukiwarkę Google - zupełnie nie jest on dla niej widoczny. Wydawało mi się że witryna Wordpress.com w jakiś sposób zadba o to a tu trzeba wziąć się do roboty. Od czego zatem zacząć?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

no avatar
Edmis19
Świeżak
 
Posty: 78
Reputacja: 7 pkt
Od: 22 lut 2013, o 02:24

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Edmis19 » 22 mar 2013, o 15:56

Używając wordpress.com nie masz za dużego wpływu na to jak strona jest pozycjonowana i optymalizowana. Oczywiście mówię tu o darmowym koncie.
Najlepszym wyjściem będzie posiadanie unikalnej treści w artykułach :)

no avatar
Beenarile
Świeżak
 
Posty: 114
Reputacja: 3 pkt
Od: 22 lut 2012, o 19:54

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Beenarile » 22 mar 2013, o 21:18

Strona nie jest widoczna, ponieważ nie działa to błyskawicznie. Po prostu trzeba czekać aż boty zindeksują stronę.

Tak jak wspomniano wyżej na wordpress.com nie masz możliwości szaleństwa i najlepszą opcją będą unikalne treści.

Od siebie polecam postawienie strony nawet na darmowym hostingu (w takim przypadku mamy większe pole manewru, ale za to więcej zabawy z pozycjonowaniem) ;)
Vibe lubi ten wpis.

no avatar
Vibe
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 22 mar 2013, o 11:38

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Vibe » 23 mar 2013, o 12:31

Na darmowym hostingu CBA.PL. mam również założoną podobną stronę w Wordpressie. Też zupełnie niewidoczną przez wyszukiwarki. Od czego w takim razie należałoby zacząć?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

no avatar
admin
Administrator
 
Posty: 610
Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez admin » 23 mar 2013, o 13:36

Jeśli masz poważne plany względem prowadzenia swojego bloga, to polecałbym Ci zrobić to na własnej domenie ponieważ pozycjonując subdomenę swojej strony np. mojblog.wordpress.com to tak de facto pozycjonujesz domenę główną wordpress.com. Zakup domeny i hostingu to nie jest tak duży koszt, w ok 100 zł rocznie można się wyrobić, a w pierwszym roku nawet 50 zł. Jeśli zarejestrujesz się na AZ.pl tam dostaniesz domenę za darmo przed końcem roku możesz ją wytransferować np. do aftermarket.pl tam przedłużysz najtaniej bo za ok 50 zł, a hosting to koszt ok 50 zł np. w linuxpl.com zupełnie wystarczający na początkującego bloga. Domenę dobierz najlepiej po słowach kluczowych korzystając z narzędzia propozycji słów kluczowych google https://adwords.google.pl/o/Targeting/E ... WORD_IDEAS i dodawaj regularnie treści na bloga i pozycjonuj własną domenę. Jeśli Twój blog będzie wartościowy to np. możesz go odsprzedać wraz z domeną, gdybyś go rozwijał na subdomenie to już zdecydowanie trudniej byłoby znaleźć zainteresowanych na jego zakup.
Vibe lubi ten wpis.

no avatar
Tepateady70
Świeżak
 
Posty: 100
Reputacja: 2 pkt
Od: 23 lut 2013, o 03:23

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Tepateady70 » 23 mar 2013, o 14:40

Dodatkowo na własnym hostingu masz większą możliwość rozwoju (wgrywanie wtyczek, szablonów, zmiany w silniku).

Tutaj masz szybki wstęp do pozycjonowania: http://wpninja.pl/artykuly/pozycjonowanie-wordpressa-w-7-krokach/
Vibe lubi ten wpis.

no avatar
Bessuchim
Świeżak
 
Posty: 78
Reputacja: 4 pkt
Od: 9 lut 2013, o 19:56

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Bessuchim » 23 mar 2013, o 22:12

Dodatkowo możesz korzystać z narzędzi do pozycjonowania dla webmasterów od Google. Pozwalają na wgrywanie map xml itd. itd. ;)
Vibe lubi ten wpis.

no avatar
Beenarile
Świeżak
 
Posty: 114
Reputacja: 3 pkt
Od: 22 lut 2012, o 19:54

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Beenarile » 24 mar 2013, o 09:32

Zainstaluj sobie wtyczkę typu All in SEO Pack. Na pewno pomoże przy pozycjonowaniu. Dodatkowo dodawaj stronę do katalogów itd. ;)
Vibe lubi ten wpis.

no avatar
Lonsot
Świeżak
 
Posty: 84
Reputacja: 1 pkt
Od: 21 lut 2013, o 11:10

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Lonsot » 24 mar 2013, o 18:34

Jak najbardziej wtyczka SEO, dodatkowo dodawaj stronę do katalogów i innych tego typu rzeczy. Trochę cierpliwości i wszystko powinno być ok ;)
Vibe lubi ten wpis.

no avatar
jurdek
Świeżak
 
Posty: 74
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 mar 2013, o 22:35

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez jurdek » 25 mar 2013, o 01:08

Ja już mam wtyczkę typu seo i mape strony zlinkowaną do googla. Wpisałem sie do katalogu ( na chwilę obecna jednego, ale poszukam więcej)

Co mogę jeszcze zrobić ?

Następna strona



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Pozycjonowanie i Optymalizacja

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości