Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

Dział związany z pozycjonowaniem i optymalizacją naszych projektów Wordpressowych.
no avatar
Damian91
 
Posty: 32
Reputacja: 1 pkt
Od: 7 cze 2018, o 14:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Damian91 » 3 sie 2018, o 14:29

Na początek polecam założenie profili na wszystkich sensownych mediach społecznościowych. Potem najlepsze katalogi, portal;e, blogi i linki z artykułów poradnikowych ok 5000 zzs.
Ostatnio edytowano 23 sie 2018, o 12:44 przez Damian91, łącznie edytowano 1 raz

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak
 
Posty: 76
Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez grzegorzkrk » 3 sie 2018, o 14:49

ja bym raczej zaczął od rozbudowy treści. Poczytaj sobie na temat planowania i optymalizacji contentu oraz dobierania słów kluczowych. Samymi linkami dużo nie zdziałasz.
Michal_Skup lubi ten wpis.

no avatar
Damian91
 
Posty: 32
Reputacja: 1 pkt
Od: 7 cze 2018, o 14:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Damian91 » 4 sie 2018, o 16:48

Jeśli nie masz wcale linków, to jak ma Google dotrzeć do tego contentu?
Ostatnio edytowano 23 sie 2018, o 12:44 przez Damian91, łącznie edytowano 1 raz

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak
 
Posty: 76
Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez grzegorzkrk » 4 sie 2018, o 20:29

Nie mówię, że linki nie są ważne. Jest to istotny element pozycjonowania, ale bez treści, albo z wolno ładującą stroną linki nic Ci nie dadzą.
A odpowiadając na Twoje pytanie, wystarczy podpiąć search console i pobrać daną stronę jako robot google, następnie poprosić o indexacje.

no avatar
Damian91
 
Posty: 32
Reputacja: 1 pkt
Od: 7 cze 2018, o 14:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Damian91 » 6 sie 2018, o 15:40

No to zgoda.
Ostatnio edytowano 23 sie 2018, o 12:44 przez Damian91, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Joomlaterra
 
Posty: 9
Reputacja: 1 pkt
Od: 8 cze 2017, o 13:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Joomlaterra » 9 sie 2018, o 14:01

linki są w dalszej kolejności, TREŚĆ to podstawa. Bez obaw google nie potrzebuje linków do znalezienia strony. Jeśli masz ciekawą treść to strona szybko pojawi się w wyszukiwarce na wysokim poziomie, dopiero kiedy znajdziesz się w grupie podobnych stron zaczyna mieć znaczenie np. ilość linków, ale UWAGA dobrych i wartościowych linków. Linki ze stron uznawanych za niewłaściwe obniżą rangę Twojej strony.

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak
 
Posty: 76
Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez grzegorzkrk » 9 sie 2018, o 14:05

Zgadzam się, ale warto rozejrzeć się jak linkują strony z top 10 w danej branży. Profil linków powinien byś w pierwszej kolejności naturalny. To znaczy, że jeśli wszystkie strony z danej branży mają spamowe linki, my też powinniśmy mieć trochę takich linków, alby nie odstawać od normy.
To samo tyczy się linków nofollow. Niby nie wpływają na pozycjonowanie, ale powinno się ich trochę mieć, żeby linkowanie wyglądało naturalnie.
Przymierzam się go artykułu o profilu linków, wrzucę link jak skończę.

no avatar
Damian91
 
Posty: 32
Reputacja: 1 pkt
Od: 7 cze 2018, o 14:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Damian91 » 10 sie 2018, o 09:00

Roboty Google chodzą po linkach. Nie rozumiem Waszej logiki, że same treści przyciągną roboty. To tak nie działa. Załóżmy: jest nowa strona. No i co. Skąd Google ma wiedzieć o tych treściach? Bo zgłosicie do GSC? Ok, tam pójdzie raz robot, ale potem już nie.
Ostatnio edytowano 23 sie 2018, o 12:45 przez Damian91, łącznie edytowano 1 raz

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak
 
Posty: 76
Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez grzegorzkrk » 16 sie 2018, o 13:24

Przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałem. Linki są ważne. Ok, ale uwierz mi, że da się zaindexować stronę bez linkowania. Wiem co mówię, pracuję w SEO na co dzień i zanim coś napisze publicznie sprawdzam to. To co mówisz o ponownym odwiedzeniu strony przez roboty może jest prawdą. Roboty chodzą po linkach, ale wykonałem kiedyś test w którym opublikowałem dwa artykuły na dwóch osobnych stronach. Jedna była mocno podlinkowana + dostała linki do nowego artykułu, a druga miała kilka linków na stronę główną (będą dokładnym niecałe 50).
Pierwsza strona dostała precla na 2000 znaków, z podstawowym formatowaniem, a druga merytoryczny artykuł na 8000 znaków z odpowiednią struktura nagłówków, pogrubieniami, listami itp.
Pomimo przepaści w linkach drugi artykuł zaindexował się dużo szybciej.
PS. Nie mówimy teraz o pozycjonowaniu, bo wiadomo, ze wtedy linki się przydają, ale pasowało by to zrobić w jakiś sensowny sposób, a nie walić czym popadnie, aby tylko linki zaczęły się pojawiać. Trochę autoreklama, ale polecam wpis na temat naturalnego profilu linków:
https://grzegorzminior.pl/naturalny-profil-linkow-czym-jest-i-dlaczego-jest-taki-wazny/
Michal_Skup lubi ten wpis.

Avatar użytkownika
Michal_Skup
 
Posty: 7
Reputacja: 3 pkt
Od: 16 sie 2018, o 17:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

przez Michal_Skup » 16 sie 2018, o 18:09

Od czego zacząć pozycjonowanie? Jeżeli o mnie chodzi uproszczony schemat dla nowych stron wygląda tak:

Na początek sprawdzam czy strona zawiera interesujące treści, do których można linkować. Poradniki, przewodniki, instrukcje są na szczycie mojej listy. Jeżeli ich nie ma zajmuję się generowaniem konkretnych treści do publikacji na stronie.

Następnie sprawdzam bardziej prozaiczne elementy - wygląd strony, szybkość, architekturę informacji - generalnie wszystko co ma związek z UX. W razie czego stosuję niezbędne poprawki.

Jeżeli wszystkie powyższe elementy działają tak jak powinny i jestem z nich zadowolony zaczynam audyt techniczny. Nie będę zagłębiał się w detale ale głównie na tym etapie sprawdzam czy obrazki mają atrybut alt oraz jakość tagów title oraz description. Następnie optymalizuję tagi H1 etc. Sprawdzam teksty na stronie czy ktoś nie przesadził z formatowaniem pod SEO.

Jeżeli jestem zadowolony - zamieszczam linki w istotnych miejscach takich jak media społecznościowe, zaprzyjaźnione fora, blogi oraz katalogi. Podpinam też Search Console i proszę o zaindeksowanie strony.

Kiedy strona techniczna jest skończona odpalam Ahrefs i robię pełen audyt konkurencji vs. naszej strony - backlinki, popularne strony, frazy, artykuły - co tylko się da. Na tej podstawie przygotowuję plan działań na kolejne parę miesięcy oraz listę publikacji, które muszą pojawić się na blogu i na stronie.

W maksymalnym skrócie moja lista wartości wygląda tak:

Content > UX > SEO
grzegorzkrk lubi ten wpis.

Poprzednia stronaNastępna strona



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Pozycjonowanie i Optymalizacja

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość