Podgląd motywów

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
spryciarz
 
Posty: 4
Reputacja: 1 pkt
Od: 25 lut 2017, o 14:20

Podgląd motywów

przez spryciarz » 27 lut 2017, o 12:58

Hej,
Powiedzcie mi jak to jest z tymi motywami. Czemu przeglądając motywy, gdy biorę podgląd to wyświetla mi się inna strona niż w obrazku, który ukazuje dany motyw (znaczy się jest mocno okrojony). Nie przy każdym tak się dzieje ale przy większości. Zdaje sobie jednocześnie sprawę, że po instalacji nie wszystko mi się wyświetla i niekoniecznie da się uzyskać taki sam wygląd jak w demo.

Avatar użytkownika
Sebastian Cieślak
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 8 pkt
Od: 14 lut 2017, o 21:10
Lokalizacja: Konin

Re: Podgląd motywów

przez Sebastian Cieślak » 27 lut 2017, o 16:49

Od tego zależy wiele czynników, jak aktualne wgrane wtyczki, ułożone odpowiednio widgety oraz ustawienia strony (kolumny etc).

W moim przypadku wersje demo na serwerze gdzie są prezentowane są praktycznie takie same, dopiero po wgraniu co oczywiste na własny serwer są okrojone w 50% ale tak jak mówiłem winnym jest w tym wypadku brak identycznych ustawień, kompletnych treści oraz wtyczek.

Motyw dostosowuje się do twoich ustawień aktualnych tych, które poczyniłeś na wcześniejszym motywie. A te prezentowane na forach do pobrania są przykładem jak taki wygląd może się prezentować przy zachowaniu wszystkich możliwych edycji jego. To normalne :]

Ja wiele razy spotykałem się z taką sytuacją i musisz wiedzieć że nigdy nie będzie tak łatwo, czyli jak przystosujesz sobie treść pod dany motyw i ułożenie paneli to przy zmianie wyglądu zawsze będziesz musiał robić praktycznie wszystko od nowa :)

Powodzenia!

ps: co ważne niektóre motywy mają instrukcję podstawowe na YT jak zmienić ustawienia w PA wordpress, by był jak najbardziej zbliżony do tego prezentowanego w wersji demo.
Potrzebujesz pomocy w wordpress?
Zapraszam: https://www.facebook.com/sebastian.cieslak.1.

*Wspieram za free! tylko w miarę możliwości (mało czasochłonne) zadania. Pozdrawiam!

no avatar
spryciarz
 
Posty: 4
Reputacja: 1 pkt
Od: 25 lut 2017, o 14:20

Re: Podgląd motywów

przez spryciarz » 1 mar 2017, o 19:23

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Powiem szczerze, że testuje różne motywy i z każdym mam jakiś problem. Ale początki zawsze trochę trudniejsze. Twórcy motywów powinni zrobić je tak, żeby po zainstalowaniu i włączeniu danej, od razu dostosowywała ustawienia pod siebie to chociaż mielibyśmy wygląd jak z demo, albo chociaż przybliżony.

Avatar użytkownika
Sebastian Cieślak
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 8 pkt
Od: 14 lut 2017, o 21:10
Lokalizacja: Konin

Re: Podgląd motywów

przez Sebastian Cieślak » 1 mar 2017, o 23:13

Rozumiem ciebie, też gdy zaczynałem z Wordpress po PHP to przyzwyczaiłem się że theme z .php te gotowe po wgraniu zachowują całość struktury i trzeba uzupełnić dane. Tutaj jest odwrotnie :D To co jest faktycznie w demo, po wgraniu jest odzwierciedlane w 50% i trzeba szybko szukać jak najlepszego ustawienia.

Powiem ci tak z mojego doświadczenia. Jak szukałem wcześniej motywów gotowych to starałem się dobierać taki, który w wersji demo wygląda przyzwoicie i w miarę prosto do ogarnięcia i zaczynałem edytować go w taki sposób by przypominał tego z demo, a następnie uzupełniałem. Może to i czasochłonne, ale nie ma nic za darmo, tzn. jest motyw i pewnie dlatego czas który poświęcisz na jego edycję jest tą tzw. zapłatą za jego darmowe zassanie :D

Powodzonka kolego!
Potrzebujesz pomocy w wordpress?
Zapraszam: https://www.facebook.com/sebastian.cieslak.1.

*Wspieram za free! tylko w miarę możliwości (mało czasochłonne) zadania. Pozdrawiam!

no avatar
spryciarz
 
Posty: 4
Reputacja: 1 pkt
Od: 25 lut 2017, o 14:20

Re: Podgląd motywów

przez spryciarz » 9 mar 2017, o 19:43

Dziękuje za odpowiedź. Ostatnio byłem zapracowany i nie miałem czasu się bawić Wordpressem, ale teraz znowu w nim "szperam". Znalazłem fajny motyw i nawet w wersji free wygląda obiecująco, więc zacząłem go edytować. W tej chwili jestem na etapie pisania treści na stronę i wyszukiwania dobrych grafik w internecie. W momencie, gdy moja strona będzie gotowa, na pewno się pochwalę :)
Sebastian CieÅlak lubi ten wpis.

Avatar użytkownika
Sebastian Cieślak
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 8 pkt
Od: 14 lut 2017, o 21:10
Lokalizacja: Konin

Re: Podgląd motywów

przez Sebastian Cieślak » 10 mar 2017, o 17:05

Super, powodzenia i do usłyszenia :]
Potrzebujesz pomocy w wordpress?
Zapraszam: https://www.facebook.com/sebastian.cieslak.1.

*Wspieram za free! tylko w miarę możliwości (mało czasochłonne) zadania. Pozdrawiam!




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Motywy Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość