odświeżenie instalacji wordpressa??

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
rafalb7
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 14 sie 2013, o 00:52

odświeżenie instalacji wordpressa??

przez rafalb7 » 9 sty 2018, o 15:05

Witam wszystkich serdecznie,
jestem tutaj nowy i wordpressie jestem raczej laikiem, więc proszę o wyrozumiałość. :)

2-3 lata temu utworzyłem stronę bazującą na wordpressie ( http://www.maraf.pl) . Przez długi czas wszystko dobrze działało, aż do lipca 2017 r. Któregoś razu wszedłem na stronę i pojawił się dziwny komunikat:
"Warning: include(/wp-includes/search.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /wp-settings.php on line 22

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/wp-includes/search.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php53/lib/pear') in /wp-settings.php on line 22"

Nie wiem co można z tym zrobić i co się wydarzyło. Nikt uprawniony nie grzebał na serwerze bo tylko ja mam dostępy.
Może można odświerzyć jakoś instalację wordpressa bez ingerencji w treść strony?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam :)

no avatar
kris_goldweb
Świeżak
 
Posty: 90
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 paź 2016, o 12:09

Re: odświeżenie instalacji wordpressa??

przez kris_goldweb » 11 sty 2018, o 09:30

Po 1sze to zaktualizuj bo widzę, że dawno nie było aktualizacji.
GOLDWEB - Projektowanie stron internetowych, pozycjonowanie, projektowanie grafiki - Strony Internetowe Stargard | Strony WWW Stargard | Strony Internetowe Szczecin

no avatar
rafalb7
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 14 sie 2013, o 00:52

Re: odświeżenie instalacji wordpressa??

przez rafalb7 » 11 sty 2018, o 11:07

Nie moge się zalogować do Panelu bo wyskakuje taki sam błąd. Czy przez ftp moge jakoś przeprowadzić aktualizację?

no avatar
kris_goldweb
Świeżak
 
Posty: 90
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 paź 2016, o 12:09

Re: odświeżenie instalacji wordpressa??

przez kris_goldweb » 11 sty 2018, o 15:44

Rozumiem że strona internetowa nie ma kopii?
Na początek przez FTP wyłącz wszystkie pluginy - zmień nazwę katalogu /plugins i zobacz czy się zalogujesz
Strona może być również zainfekowana jeśli nie była aktualizowana
GOLDWEB - Projektowanie stron internetowych, pozycjonowanie, projektowanie grafiki - Strony Internetowe Stargard | Strony WWW Stargard | Strony Internetowe Szczecin

no avatar
rafalb7
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 14 sie 2013, o 00:52

Re: odświeżenie instalacji wordpressa??

przez rafalb7 » 12 sty 2018, o 14:05

Wyłączenie pluginów nic nie dało. Najprawdopodobniej ktoś się włamał bo widzę wpisy na blogu jakieś. Na dysku znalazłem kopie strony. Nie mam pewności czy jest odpowiednia ale zaryzykuję. Tylko jak to teraz zrobić? Normalnie zgrać na ftp??

no avatar
rafalb7
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 14 sie 2013, o 00:52

Re: odświeżenie instalacji wordpressa??

przez rafalb7 » 12 sty 2018, o 14:29

Jednak kopia jest nieodpowiednia, w treści widzeę dziwne wpisy i linki więc na 100% było włamanie. Ktoś pomoże?

Avatar użytkownika
szamaniwp.pl
 
Posty: 30
Reputacja: 5 pkt
Od: 24 sty 2018, o 21:12

Re: odświeżenie instalacji wordpressa??

przez szamaniwp.pl » 26 sty 2018, o 09:35

Cześć, w WordPressie wszystkie treści zapisują się w bazie danych.
Zrób kopię pliku wp-config.php oraz katalogu wp-content.
Następnie pobierz najnowszą wersję WordPressa.
Przez ftpa skasuj katalogi wp-admin i wp-includes, następnie wgraj je z nowo ściągniętej paczki WP.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości