Ocena bloga z ciekawostkami

Chcesz zasięgnąć opinii na temat swojej strony na silniku Wordpress, podaj ją tutaj.
Avatar użytkownika
Rosche
 
Posty: 20
Reputacja: 0 pkt
Od: 27 lip 2018, o 16:26
Lokalizacja: Przy ciekawostkach

Ocena bloga z ciekawostkami

przez Rosche » 30 lip 2018, o 10:38

Witam wszystkich serdecznie ;)

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii nt. mojego bloga z ciekawostkami http://ciekawostkowo.pl
Aktualnie strona działa od 4 dni z dniem dzisiejszym włącznie i chcę ją rozwijać - to moja pasja, hobby i zainteresowanie. Artykuły wrzucane są na bieżąco, systematycznie co dzień, ponieważ... lubię pisać i dzielić się z ludźmi tak ciekawą wiedzą.

Proszę Was o sumienną ocenę ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Ocena bloga z ciekawostkami

przez bercik156 » 30 lip 2018, o 15:26

Tak to jest ok. Czysty prosty motyw (może i nawet zbyt prosty) ale mobile to dla mnie trochę dramat. Mam szybkiego neta a i tak jakoś muli. Dodatkowo rozumiem okrojenie z motywu dla mobile ale heh tam wygląda to jak strona sprzed 20 lat :D
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

Avatar użytkownika
Rosche
 
Posty: 20
Reputacja: 0 pkt
Od: 27 lip 2018, o 16:26
Lokalizacja: Przy ciekawostkach

Re: Ocena bloga z ciekawostkami

przez Rosche » 30 lip 2018, o 15:51

Zdziwię Cie - z motywem na smartfony nic nie robiłem :3 Wolno? Php 7.1 i kilka wtyczek + płatny hosting biznesowy. U mnie działa ok.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Ocena bloga z ciekawostkami

przez bercik156 » 30 lip 2018, o 16:02

Ale za to masz sporo przekierowan i strona laduje sie prawie 6s :)

W pagespeed masz dla mobile tylko 33/100 dla Desktop 78/100 więc konwersja dla mobile kuleje a to 3/4 odwiedzajacych.

Serwer to można mieć i dedykowany a i tak przy masie obrazków/treści ładowanych z zewnątrz/ przekierowań wszelakich i braku cache bedzie slabiutko :) Twoja strona powinna się, przy takiej ilości treści i obrazków, ładować jakies 2-3s max :)

Ps. Unixstorm taki mocny to nie jest :D
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

Avatar użytkownika
Rosche
 
Posty: 20
Reputacja: 0 pkt
Od: 27 lip 2018, o 16:26
Lokalizacja: Przy ciekawostkach

Re: Ocena bloga z ciekawostkami

przez Rosche » 30 lip 2018, o 18:17

Ok poprawiłem, usunąłem kody zbędnych js'ów, które się długo ładowały, optymalizacja i zmiana ustawień. Obecnie jest 80 na telefony, lecz z pewnością zrobię z tym porządek jutro/pojutrze maksymalnie.

Obrazek

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak
 
Posty: 76
Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Ocena bloga z ciekawostkami

przez grzegorzkrk » 31 lip 2018, o 12:45

To już jest całkiem dobry wynik.
Rosche lubi ten wpis.

no avatar
Damian91
 
Posty: 32
Reputacja: 1 pkt
Od: 7 cze 2018, o 14:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Ocena bloga z ciekawostkami

przez Damian91 » 6 sie 2018, o 17:15

Bardzo dobry wynik szybkości. Mógłbyś mi napisać, jak radzisz sobie z takimi elementami w GSI jak: Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie i Nadaj priorytet widocznej treści ?
Ostatnio edytowano 21 sie 2018, o 13:31 przez Damian91, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Rosche
 
Posty: 20
Reputacja: 0 pkt
Od: 27 lip 2018, o 16:26
Lokalizacja: Przy ciekawostkach

Re: Ocena bloga z ciekawostkami

przez Rosche » 7 sie 2018, o 18:43

Głównie to wtyczkami, mianowicie Fast Velocity Minify, Smush i Async JavaScript. Do wszystkiego dochodzi oczywiście ręczna optymalizacja bazy danych i konfiguracja jetpacka + ręczna optymalizacja js'ów (kodów) itd.

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak
 
Posty: 76
Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Ocena bloga z ciekawostkami