Motyw, nie szablon :)

Ważne komunikaty, ogłoszenia związane z działalnością forum.
tuning4web
Bloger

Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Motyw, nie szablon :)

przez tuning4web » 6 paź 2016, o 10:11

Witam,

Czy jest szansa na zmianę nazwy działów np. Szablony Wordpress, Modyfikacja Szablonów WordPress, na Motywy WordPress?

Już kilka dobrych lat zajmuję się WordPressem i nie żebym się czepiał, ale czasami nazewnictwo może wprowadzać w błąd - w WordPressie mamy od zawsze motywy, a szablony (szablony stron na przykład) są częścią danego motywu.
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

no avatar
kris_goldweb
Świeżak

Reputacja: 0 pkt
Od: 25 paź 2016, o 12:09

Re: Motyw, nie szablon :)

przez kris_goldweb » 26 paź 2016, o 10:33

Racja ;)

Jan Cichocki

Reputacja: 0 pkt
Od: 12 kwi 2014, o 17:48

przez Jan Cichocki » 4 gru 2016, o 11:42

jak to sie zaczęło i jak jest przyjęte to jedno
ale przecież w rozmowie z klientem naturalne hasło to "szablon" bo od razu kojarzy i dla mnie jest lepsze

tuning4web
Bloger

Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

przez tuning4web » 5 gru 2016, o 10:30

Jan Cichocki napisał(a):jak to sie zaczęło i jak jest przyjęte to jedno
ale przecież w rozmowie z klientem naturalne hasło to "szablon" bo od razu kojarzy i dla mnie jest lepsze

Coś co jest nagminnie używane, nie oznacza że jest poprawne czy lepsze. Niestety dzięki Twojej postawie nie naprawimy tego błędu. Ja rozmawiając z klientem od razu staram się wytłumaczyć że w WordPressie są motywy. Może ten artykuł do Ciebie przemówi:
https://www.wpart.pl/roznica-miedzy-sza ... wordpress/
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

no avatar
Maxima
Świeżak

Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

przez Maxima » 9 gru 2016, o 22:23

I ja dodam swe 3 grosze.
Trzymajmy się nazewnictwa takie jakie być powinno. To że coś jest w obiegu popularnie nie znaczy że jest dobre. Poza tym nazywajmy rzeczy po imieniu.
Z drugiej strony, temat ciągnie się 2 miesiące, odpowiedzi tyle co nic, a z administracji nie wypowiada się dosłownie nikt. Te posty chyba piszemy sami dla siebie bo widać że nikt nie przejmuje się tym co się tutaj dzieje.

no avatar
admin
Administrator

Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39

przez admin » 14 gru 2016, o 00:10

Maxima napisał(a):Z drugiej strony, temat ciągnie się 2 miesiące, odpowiedzi tyle co nic, a z administracji nie wypowiada się dosłownie nikt.

2 miesiące, sądzę że to odpowiednia ilość czasu do namysłu, aby przyjąć stanowisko w tej niełatwej kwestii ;)

"Przychylam" się do prośby, aby zmienić nazewnictwo, ... działy zostały zmienione na Motywy, wydaje mi się że pewne "nieporozumienia" w tej kwestii pozostaną, jednak warto trzymać się zamysłu twórców.

no avatar
Maxima
Świeżak

Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

przez Maxima » 15 gru 2016, o 01:37

Obrazek

To tak żartem, a na poważnie. Skoro już jesteś adminie, czemu tutaj mamy takie zwolnienie ze wszystkim ? Nic się nie dzieje a forum ma niewykorzystany potencjał. Jak nie admin to ma ruszyć to kto ?