Modyfikacja motywu BrickYard - slider + inny sidebar

Dział dot. modyfikacji motywów Wordpress oraz rozwiązań napotkanych problemów.
Avatar użytkownika
Magdalena Szpunt
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 12 sty 2017, o 11:59

Modyfikacja motywu BrickYard - slider + inny sidebar

przez Magdalena Szpunt » 12 sty 2017, o 12:12

Cześć, jestem kompletnie zielona ,dopiero zaczynam się czegokolwiek uczyć (sama) a jest pilna sprawa na cito:

w szablonie BrickYard
w miejscu "obrazek w nagłówku" muszę dokonać zmian.
1) żeby nie widać było tego obrazka poza stroną główną (na żadnej podstronie)
1A) żeby zamiast statecznego obrazka był slider

lub/i
1B) żeby na każdej podstronie widniał jej indywidulany "obrazek w nagłówku"


Dodatkowo, chciałabym aby
2) "prawy pasek boczny" (w widgetach)- również widniał tylko na pierwszej stronie
i/lub
2a) aby każda podstrona miała swój indywidulany pasek boczny


oraz
3) aby na dynamicznej stronie głównej pojawiało się tylko 5 ostatnich wpisów, które nie będą widoczne całe lecz rozwijały się z pozycji "czytaj dalej"
3a) i miały swoją indywidualną grafikę.


Wiem że to dużo....
Pomoże ktoś?
Proooszę?

eM
Ostatnio edytowano 12 sty 2017, o 12:19 przez Magdalena Szpunt, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
tuning4web
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 21 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Modyfikacja motywu BrickYard - slider + inny sidebar

przez tuning4web » 12 sty 2017, o 12:14

Cześć, postaramy się pomóc, ale bez adresu Twojej strony będzie cięzko.
Magdalena Szpunt lubi ten wpis.
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

Avatar użytkownika
Magdalena Szpunt
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 12 sty 2017, o 11:59

Re: Modyfikacja motywu BrickYard - slider + inny sidebar

przez Magdalena Szpunt » 12 sty 2017, o 12:15


Avatar użytkownika
tuning4web
Świeżak
 
Posty: 192
Reputacja: 21 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Modyfikacja motywu BrickYard - slider + inny sidebar

przez tuning4web » 12 sty 2017, o 12:27

1. Dodaj taki kod css:
Kod: Zaznacz cały
.header-image {
  display: none;
}

.home .header-image {
  display: block;
}

1A. - Jeśli to jest obrazek w nagłówku z menu "Wygląd" to możesz spróbować wtyczki, np. https://pl.wordpress.org/plugins/respon ... ge-slider/

1B. - bez zmian w kodzie motywu się nie obejdzie.

2. To jest bez problemu do zrobienia, musisz tylko użyć wtyczki która przypisuje widgety do konkretnych stron np.
https://pl.wordpress.org/plugins/dynamic-widgets/
https://github.com/GavickPro/GK-Widget-Rules

3. Spróbuj do postów dodać obrazki wyróżniające (powinny być wtedy widoczne na stronie głównej), żeby wyświetlić 5 zmień opcję: Ustawienia -> Czytanie -> "Strony blogu wyświetlają maksymalnie" i dodaj tekst w polu "zajawka", wtedy powinien być on widoczny na stronie głównej zamiast całej treści posta. ref. http://www.wpbeginner.com/glossary/excerpt/ (albo użyj przycisku "read more", nie znam tego motywu więc więcej nie jestem w stanie powiedzieć)
Magdalena Szpunt lubi ten wpis.
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

Avatar użytkownika
Magdalena Szpunt
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 12 sty 2017, o 11:59

Re: Modyfikacja motywu BrickYard - slider + inny sidebar

przez Magdalena Szpunt » 12 sty 2017, o 13:21

Dziękuję, postaram się zastosować. Powiedz mi proszę jeszcze tylko gdzie mam dokładnie wstawić ten css? w którym konkretnie miejscu?

edit. znalazłam dziada :D! ustawiłam i działa! :D

edit.
Ad 1. Znalazłam , udało się.
ad. 1A) nie do przebrnięcia dla mnie :(
ad.2. Jakoś się udało, choć nie jest to jednym kliknięciem ( a szkoda)
Ad.3. kompletny kosmos nie do ogarnięcia. Np. w moich ustawieniach w ogóle nie ma tego o czym piszesz :( no trudno.

Ale dzięki zapomoc, coś poszło do przodu :)!




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Modyfikacja motywów Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości