Jakich wzorców używacie najczęściej?

Dział poświęcony programowaniu oraz bazom danych, m. in. PHP i MySQL, Apache.
no avatar
Beenarile
Świeżak
 
Posty: 114
Reputacja: 3 pkt
Od: 22 lut 2012, o 19:54

Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez Beenarile » 1 mar 2013, o 23:43

Chciałbym się zapytać jakich wzorców projektowych używacie najczęściej przy pisaniu własnych stron?

Osobiście korzystam z MVC, jak dla mnie bomba, wystarcza w 100% ;)

no avatar
Lonsot
Świeżak
 
Posty: 84
Reputacja: 1 pkt
Od: 21 lut 2013, o 11:10

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez Lonsot » 2 mar 2013, o 00:03

Najwygodniejszy dla mnie jest MVC. W sumie jego użycie wymuszają na mnie frameworki, na których pracuję, ale nie narzekam z tego powodu.
Przez pewien czas pracowałem z FactoryMethod i pamiętam, że bardzo mi się podobał. Niemniej jednak MVC jak na razie jest pierwszy na mojej liście ;)

no avatar
1Frum3
Świeżak
 
Posty: 79
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 lut 2013, o 09:45

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez 1Frum3 » 3 mar 2013, o 13:13

Zdecydowanie MVC, jeżeli wszystko sobie dobrze rozplanujemy to mamy naprawdę szybki i niezawodny silnik strony! Zaraz po MVC używam wzorca fabryki oraz dekoratora ;)

no avatar
Bessuchim
Świeżak
 
Posty: 78
Reputacja: 4 pkt
Od: 9 lut 2013, o 19:56

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez Bessuchim » 4 mar 2013, o 17:30

Tylko i wyłącznie MVC. Według mnie jest tak elastyczny, że można go zastosować do każdego większego projektu. Jednak będziemy z niego w pełni zadowoleni tylko wtedy gdy dokładnie zaprojektujemy cały silnik.

no avatar
1Frum3
Świeżak
 
Posty: 79
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 lut 2013, o 09:45

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez 1Frum3 » 5 mar 2013, o 23:09

Widzę, że mamy dużo zwolenników wzorca MVC. To tylko potwierdza niezawodność oraz elastyczność modelo-widoko-kontrolera :D

no avatar
Beenarile
Świeżak
 
Posty: 114
Reputacja: 3 pkt
Od: 22 lut 2012, o 19:54

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez Beenarile » 10 mar 2013, o 19:21

MVC jest bardzo elastyczny i do tego łatwy w użyciu nawet przez początkujących programistów PHP. Jednak wraz ze wzrostem stopnia zaawansowania nadal jest przydatny :D

no avatar
Tepateady70
Świeżak
 
Posty: 100
Reputacja: 2 pkt
Od: 23 lut 2013, o 03:23

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez Tepateady70 » 12 mar 2013, o 21:04

Co prawda nie korzystałem jeszcze ze wzorców, ale widzę że większość z Was używa MVC także pewnie od niego zacznę. Można go używać do każdego rodzaju skryptów/silników/stron?

no avatar
Edmis19
Świeżak
 
Posty: 78
Reputacja: 7 pkt
Od: 22 lut 2013, o 02:24

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez Edmis19 » 12 mar 2013, o 22:05

Dokładnie tak, MVC możesz używać gdzie tylko zapragniesz ;) Jest na tyle elastyczny, że potrafi udźwignąć każdy silnik :D

no avatar
Fassescarde38
Świeżak
 
Posty: 85
Reputacja: 3 pkt
Od: 24 lut 2013, o 21:12

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez Fassescarde38 » 13 mar 2013, o 15:21

Tepateady70 napisał(a):Co prawda nie korzystałem jeszcze ze wzorców, ale widzę że większość z Was używa MVC także pewnie od niego zacznę. Można go używać do każdego rodzaju skryptów/silników/stron?


No jasne, że możesz. Elastyczność MVC jest zdumiewająca :D Kiedyś używałem wzorca Visitor i też jest na prawdę super ;D

no avatar
Lonsot
Świeżak
 
Posty: 84
Reputacja: 1 pkt
Od: 21 lut 2013, o 11:10

Re: Jakich wzorców używacie najczęściej?

przez Lonsot » 13 mar 2013, o 22:33

Wydaje mi się, że nie ma co mówić o elastyczności MVC skoro podniesie on każdy, ale to każdy projekt. Najważniejsze jest dokładne zaplanowanie całej struktury ;)


Powrót do Programowanie i bazy danych

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość