Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

Jeśli szukasz motywu to dział dla Ciebie
no avatar
czarnyblack
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 4 gru 2017, o 22:48

Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

przez czarnyblack » 4 gru 2017, o 22:56

Witam.

Jak osiągnąć efekt taki jak na podanej stronie?

http://www.friggawork.pl/pl/aktualne-zlecenia/

Chodzi o to, żeby zlecenie wyświetlane były w osobnym prostokącie, z jakimiś głównymi danymi jak na przykładzie z ikonkami, z możliwością rozwinięcia szczegółowego. Zapewne jest to zrobione za pomocą jakiegoś motywu, ale jakiego?

no avatar
mirokoda
 
Posty: 40
Reputacja: 1 pkt
Od: 15 lis 2017, o 09:13

Re: Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

przez mirokoda » 4 gru 2017, o 23:22

to nie jest kwestia motywu tylko css. Lista zleceń to <ul class=zlecenia>, pojedyncze zlecenie to <li>. A teraz w arkuszu stylów wystarczy użyć selektora ul.zlecenia li i ustawić odpowiednie atrybuty, zwłaszcza background-color. Dzięki temu li przybiera postać prostokątów.
mirokoda? o ja nie mogę... microkoda. com | kuba mazur

no avatar
czarnyblack
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 4 gru 2017, o 22:48

Re: Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

przez czarnyblack » 4 gru 2017, o 23:29

Rozumiem. Przyznam, że myślałem że da się to jakimś gotowcem zrobić, bo co jakiś czas osoba (laik) dla której tworzę stronę, będzie wrzucać te zlecenia i myślałem o czymś gotowym, żeby w miarę intuicyjnie mogła wprowadzać te zlecenia.

no avatar
mirokoda
 
Posty: 40
Reputacja: 1 pkt
Od: 15 lis 2017, o 09:13

Re: Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

przez mirokoda » 4 gru 2017, o 23:31

to się będzie działo z automatu. Trzeba tylko edytować style.css
mirokoda? o ja nie mogę... microkoda. com | kuba mazur

no avatar
czarnyblack
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 4 gru 2017, o 22:48

Re: Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

przez czarnyblack » 5 gru 2017, o 00:34

Ok, dzięki za informację. Jutro się za to wezmę.

no avatar
mirokoda
 
Posty: 40
Reputacja: 1 pkt
Od: 15 lis 2017, o 09:13

Re: Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

przez mirokoda » 5 gru 2017, o 21:40

jak listujesz zlecenia to robisz to w formie listy niesortowanej - ul, trzeba jej nadac klase "zlecenia". Poszczególne zlecenie stanowi element listy - listitem -czyli li.
W całości otrzymujesz element listy li, na liscie ul o klasie zlecenia. Technicznie trzeba to zrobic za pomoca pętli. Cos w stylu
Kod: Zaznacz cały
<?php $loop = new WP_Query( array( 'post_type' => 'zlecenie', 'orderby'=>'post_id', 'order'=>'ASC' ) ); ?>
<ul class="zlecenia">
<?php while( $loop->have_posts() ) : $loop->the_post(); ?>
<li>
<?php the_content(); ?>
</li>
<?php endwhile; wp_reset_query(); ?>
</ul>

i jest automat
mirokoda? o ja nie mogę... microkoda. com | kuba mazur

no avatar
czarnyblack
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 4 gru 2017, o 22:48

Re: Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

przez czarnyblack » 5 gru 2017, o 22:02

Dzięki za odpowiedź. Na razie zrobiłem to w nieco inny sposób i działa. O ile nie będzie to przeszkadzało osobie, dla której robię tę stronę, to tak zostanie. Jeżeli będzie chciała automat, to spróbuję Twojego sposobu ; )

no avatar
zbychu545
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 gru 2017, o 11:07

Re: Jak osiągnąć efekt jak na podanym przykładzie?

przez zbychu545 » 7 gru 2017, o 11:10

to jest bardzo trudne

_____________
https://aasadlabiznesu.pl


Powrót do Szukam motyw

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron