jak "odblokować" pola Imię i E-mail?

Dział dot. modyfikacji motywów Wordpress oraz rozwiązań napotkanych problemów.
no avatar
Uzy Tkownik

Reputacja: 0 pkt
Od: 14 lis 2013, o 02:26

jak "odblokować" pola Imię i E-mail?

przez Uzy Tkownik » 20 lis 2013, o 02:37

Nie mogę poradzić sobie z formularzem kontaktowym: nie chcę zmuszać komentujących do podawania imienia i adresu e-mail, ale formularz nie przyjmuje wiadomości bez wypełnienia tych pól. Jak to wyłączyć?

Mój szablon to http://wordpress.org/themes/catch-evolution, ale wydaje mi się, że to kwestia wyższego poziomu - samego WordPressa. W pliku "wp-comments-post.php" znalazłem kod, który -jak podejrzewam- jest odpowiedzialny za te 2 pola, ale nie wiem, jak go zmodyfikować. Będę wdzięczny za podpowiedź.

DMati
Bloger

Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19

Re: jak "odblokować" pola Imię i E-mail?

przez DMati » 21 lis 2013, o 21:57

Tak działa system komentarzy w WordPress ;)

nie chcę zmuszać komentujących do podawania imienia

To ma być jakiś anonimowy serwis? :mrgreen:

poszukaj w google pod hasłem "wordpress comment form disable fields"

no avatar
Uzy Tkownik

Reputacja: 0 pkt
Od: 14 lis 2013, o 02:26

Re: jak "odblokować" pola Imię i E-mail?

przez Uzy Tkownik » 22 lis 2013, o 18:55

Nie do końca anonimowy - sam czasami wypowiadam się na różnych blogach i jeżeli uznaję, że mój adres e-mailowy nie jest nikomu do niczego potrzebny (np. dlatego, że nie oczekuję odpowiedzi), to podaję adres stary, od dawna już nieużywany. Myślę, że lepiej zostawić wpisującemu wybór, czy chce podać swój adres, czy nie - jeżeli będzie to dobrowolne, to przynajmniej adresy te będą z dużym prawdopodobieństwem prawdziwe.

A z problemem poradziłem sobie w najprostszy z możliwych sposobów: w konfiguracji WordPressa znalazłem zakładkę "Ustawienia dyskusji", a w niej opcję "Autor komentarza musi wprowadzić swój podpis i e-mail" - wystarczyło ją odhaczyć i problem zniknął :-)

Powrót do Modyfikacja motywów Wordpress