Jak dodać ikonkę strony zbudowanej na wordpressie?

Dział dot. modyfikacji motywów Wordpress oraz rozwiązań napotkanych problemów.
no avatar
Bloger
 
Posty: 11
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 lut 2013, o 15:58

Jak dodać ikonkę strony zbudowanej na wordpressie?

przez Bloger » 20 lut 2013, o 18:36

Chciałbym na swoim blogu dodać ikonkę widoczną w pasku przeglądarki, tak aby ktoś komu spodoba się mój blog mógł dodać go do paska swoich zakładek. Jak to można najszybciej zrobić, czy konieczna jest tu modyfikacja szablonu, czy można w opcjach dodać ikonę?

no avatar
Lonsot
Świeżak
 
Posty: 84
Reputacja: 1 pkt
Od: 21 lut 2013, o 11:10

Re: Jak dodać ikonkę strony zbudowanej na wordpressie?

przez Lonsot » 21 lut 2013, o 18:08

W PA chyba nie masz takiej możliwości (nie jestem pewien, a nie mam dostępu teraz do WP). Zawsze możesz wejść w Edytor, następnie plik header.php i tam zmienić w head:
Kod: Zaznacz cały
<link rel="shortcut icon" href="<?php bloginfo('stylesheet_directory'); ?>/favicon.ico" />

Jeżeli masz plik graficzny gdzieś indziej niż katalog stylu to musisz zmienić ścieżkę ;)

no avatar
Fassescarde38
Świeżak
 
Posty: 85
Reputacja: 3 pkt
Od: 24 lut 2013, o 21:12

Re: Jak dodać ikonkę strony zbudowanej na wordpressie?

przez Fassescarde38 » 26 lut 2013, o 22:24

Zapytam z ciekawości, rozwiązałeś problem? Bo u siebie robiłem wszystko ręcznie w szablonie, a na przyszłość przydałby się szybszy sposób ;)

no avatar
Bessuchim
Świeżak
 
Posty: 78
Reputacja: 4 pkt
Od: 9 lut 2013, o 19:56

Re: Jak dodać ikonkę strony zbudowanej na wordpressie?

przez Bessuchim » 28 lut 2013, o 21:40

Poszukałem trochę informacji w sieci i nie ma możliwości zrobienia zamiany ikony z poziomu PA. Wszystko trzeba w szablonie ustawiać.

UWAGA! Możliwe, że te informacje były stare i w którejś z aktualizacji pojawiła się taka zmiana :) Osobiście nie znalazłem tej opcji na swojej stronie.

no avatar
Bloger
 
Posty: 11
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 lut 2013, o 15:58

Re: Jak dodać ikonkę strony zbudowanej na wordpressie?

przez Bloger » 1 mar 2013, o 14:06

Dzięki za pomoc, w sumie zauważyłem że niektóre bardziej zaawansowane szablony do Wordpressa posiadają opcję zmiany favicony w swoim menu zarządzania, jednak w moim przypadku, konieczna była modyfikacja kodu, dzięki @Lonsot :)




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Modyfikacja motywów Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości