Jak dodać czcionkę TTF spoza Google Fonts

Dział dot. modyfikacji motywów Wordpress oraz rozwiązań napotkanych problemów.
no avatar
aleef
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 28 mar 2018, o 08:58

Jak dodać czcionkę TTF spoza Google Fonts

przez aleef » 5 maja 2018, o 22:11

Witam,
jak dodać czcionkę, którą mam zapisaną jako plik czcionki TTF? Nie jest to czcionka z repozytorium Google Fonts.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Jak dodać czcionkę TTF spoza Google Fonts

przez bercik156 » 6 maja 2018, o 00:08

Po pierwsze to musisz ta czcionke przerobic na inne formaty tj. WOFF/WOFF2.

Potem taka czcionke wrzucasz na serwer np do motywu (nie polecam) albo do wp-content i tworzysz sobie folder np fonts.

Robisz motyw potomny i do styles.css ladujesz czcionki. Poczytaj o css @font-face :)

Potem juz podmiana gdzie tam chcesz.

Jest jeszcze 2 opcja w motywach typu divi gdzie w function.php doladowywujesz nowy font i masz wtedy w edytorze ta czcionke do wyboru :)
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

no avatar
aleef
 
Posty: 9
Reputacja: 0 pkt
Od: 28 mar 2018, o 08:58

Re: Jak dodać czcionkę TTF spoza Google Fonts

przez aleef » 6 maja 2018, o 12:02

Dziękuję bardzo. Będę próbował wieczorem powalczyć.
Jak poznać że mam do czynienia z motywem divi? Strona działa motywie Anima.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Jak dodać czcionkę TTF spoza Google Fonts

przez bercik156 » 6 maja 2018, o 13:05

Divi to podalem jako przyklad motywu mocno edytowalnego. Animal takim tez jest ale niestety nie znam go i nie pomogę Ci w dodaniu nowego fonta prosto do edytora itd. A przynajmiej nie bez zobaczenia kodu i analizie go a wiadomo za free to "mnie sie nie chce" :D

Najłatwiej przez css i wtedy tam gdzie chcesz inny font to dajesz jako styl css.

Czyli na poczatku ladujesz font przez @font-face a potem np.

Kod: Zaznacz cały
a, h1, h2, h3, h4, h5, h6, p{
   font-style: 'nazwa-czcionki-podana-w-@font-face' !important;
}


I powinno dzialac a jak nie to podaj adres strony i sie pokombinuje :)
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Modyfikacja motywów Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości