Galeria zdjęć

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
poczta111
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 kwi 2018, o 14:19

Galeria zdjęć

przez poczta111 » 23 kwi 2018, o 17:51

Witam

Używam wersji 4.7.5 WordPressa.
Dodana do systemu standardowa galeria jest ok jak wgram duże zdjęcia to ona tworzy podczas wgrywania trzy różne rozmiary (mały, duży, średni).

Moje pytanie na liście która się utworzy pokazywane są miniaturki. Tutaj pobierane są obrazki w rozmiarze małym.
Natomiast po kliknięciu jak zdjęcie się powiększy to wyświetlane jest ono w oryginalnym rozmiarze a nie w tym utworzonym największym. Jak to zmienić? Często jest tak, że oryginalny rozmiar jest przesadnie duży.

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 222
Reputacja: 25 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Galeria zdjęć

przez Fibbo » 23 kwi 2018, o 20:13

Cześć,

z jakiego motywu korzystasz? Jeżeli używa to lightbox'a to wystarczy dopisać linijkę do CSS'a i to powinno rozwiązać problem, ale żeby to sprawdzić musiałbym mieć adres strony.
I <3 Wordpress.

no avatar
poczta111
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 kwi 2018, o 14:19

Re: Galeria zdjęć

przez poczta111 » 24 kwi 2018, o 07:35

Witam

Co ma css do tego? Ja chcę tak ustawić system aby po kliknięciu pojawiało się zdjęcie wyskalowane podczas wgrywania do rozmiaru full a nie oryginalne zdjęcie.

Oczywiście to co widzimy na stronie jest ok. Ale jak zaczniemy grzebać to się okazuje, że tak naprawdę jest to obrazek o gigantycznych rozmiarach który ładuje się kilka sekund.

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 222
Reputacja: 25 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Galeria zdjęć

przez Fibbo » 24 kwi 2018, o 07:57

Cześć,

wyświetlane jest ono w oryginalnym rozmiarze


zrozumiałem to jako, że grafika jest taka duża że wychodzi poza ekran. Myślałem więc że jest problem z responsywnością a nie wagą grafiki.
Dopiero jak teraz napisałeś:

Oczywiście to co widzimy na stronie jest ok. Ale jak zaczniemy grzebać to się okazuje, że tak naprawdę jest to obrazek o gigantycznych rozmiarach który ładuje się kilka sekund.


Wyjaśniło mi całą sytuację ;)

Podczas tworzenia galerii po prawej stronie masz:
Obrazek

Zaznaczenie tam "Rozmiar" -> Duży , powinno rozwiązać Twój problem.

Powodzenia! :)
I <3 Wordpress.

no avatar
poczta111
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 kwi 2018, o 14:19

Re: Galeria zdjęć

przez poczta111 » 25 kwi 2018, o 19:40

Witam

Jak tam zaznaczę rozmiar duży to na liście miniaturek zamiast miniaturek pojawiają się duże obrazki.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron