Frameworki - jakie?

Dział poświęcony programowaniu oraz bazom danych, m. in. PHP i MySQL, Apache.
no avatar
1Frum3
Świeżak
 
Posty: 79
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 lut 2013, o 09:45

Frameworki - jakie?

przez 1Frum3 » 5 mar 2013, o 23:11

Było już pytanie odnośnie wzorców. Teraz chciałbym się zapytać o frameworki. Jakich używacie? Jakie polecacie a jakie nie? Wolicie działać na frameworku niż na własnym silniku?

no avatar
Tepateady70
Świeżak
 
Posty: 100
Reputacja: 2 pkt
Od: 23 lut 2013, o 03:23

Re: Frameworki - jakie?

przez Tepateady70 » 6 mar 2013, o 00:05

U mnie góruje Zend Framework. Nie mam żadnych logicznych wytłumaczeń dlaczego akurat jego używam. Po prostu o nim usłyszałem jako pierwszym i zacząłem zabawę ;) Powiem szczerze, że nawet nigdy się nie rozglądałem za innymi, ponieważ Zend wystarcza mi w 100%.

no avatar
Edmis19
Świeżak
 
Posty: 78
Reputacja: 7 pkt
Od: 22 lut 2013, o 02:24

Re: Frameworki - jakie?

przez Edmis19 » 6 mar 2013, o 14:54

Mi się bardzo spodobał CakePHP, daje duże możliwości i jest bardzo łatwy do przyswojenia. Moja przygoda z nim zaczęła się identycznie jak pisał Tepateady70.

Generalnie wszystkie frameworki nie dużo się różnią między sobą ;)

no avatar
Tepateady70
Świeżak
 
Posty: 100
Reputacja: 2 pkt
Od: 23 lut 2013, o 03:23

Re: Frameworki - jakie?

przez Tepateady70 » 6 mar 2013, o 20:48

Zapomniałem jeszcze o Symfony, również czasami korzystam i jest to bardzo przyjemny fw :D Polecam!

no avatar
Beenarile
Świeżak
 
Posty: 114
Reputacja: 3 pkt
Od: 22 lut 2012, o 19:54

Re: Frameworki - jakie?

przez Beenarile » 9 mar 2013, o 17:05

Cake PHP. Pierwszy framework, którego używałem i tak się do niego przyzwyczaiłem, że w ciągu najbliższego stulecia nie chcę zmieniać ;D

no avatar
Bessuchim
Świeżak
 
Posty: 78
Reputacja: 4 pkt
Od: 9 lut 2013, o 19:56

Re: Frameworki - jakie?

przez Bessuchim » 10 mar 2013, o 15:44

A ja używam każdego frameworka po trochę żeby nudno nie było. Nie zauważyłem jakichś kolosalnych różnic pomiędzy Zend, Symfony a Cake ;)

no avatar
Fassescarde38
Świeżak
 
Posty: 85
Reputacja: 3 pkt
Od: 24 lut 2013, o 21:12

Re: Frameworki - jakie?

przez Fassescarde38 » 14 mar 2013, o 21:57

Zend ponad wszystko :D Dosyć szybko ogarnąłem i zostałem na dłużej :D Dodatkowo bardzo łatwo można uzyskać pomoc co do tworzenia stron na tym frameworku ;)

no avatar
Edmis19
Świeżak
 
Posty: 78
Reputacja: 7 pkt
Od: 22 lut 2013, o 02:24

Re: Frameworki - jakie?

przez Edmis19 » 16 mar 2013, o 16:34

To trzeba przyznać, że zaplecze do Zenda jest wyśmienite. Jakiego problemu byśmy nie mieli zawsze znajdzie się ktoś kto nam pomoże :D

no avatar
1Frum3
Świeżak
 
Posty: 79
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 lut 2013, o 09:45

Re: Frameworki - jakie?

przez 1Frum3 » 16 mar 2013, o 18:54

Rzeczywiście, praktycznie z każdym problemem możemy uderzyć na forum pasjonatów Zend i pomogą nam szybko i skutecznie :D

Avatar użytkownika
Master
Świeżak
 
Posty: 97
Reputacja: 2 pkt
Od: 6 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frameworki - jakie?

przez Master » 10 sty 2014, o 12:07

Cake PHP - najlepsze rozwiązanie, może dlatego że jest taki popularny. Rozwija się dosyć szybko a nad wszystkim czuwa Cake Software Foundation.
Ostatnia wersja to.
CakePHP 3.0.0
http://bakery.cakephp.org/articles/mark ... 1_released
Download:
https://github.com/cakephp/cakephp/tags

pozdrawiam


Powrót do Programowanie i bazy danych

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość