Forum

Ważne komunikaty, ogłoszenia związane z działalnością forum.
no avatar
Maxima
Świeżak
 
Posty: 80
Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

Forum

przez Maxima » 9 gru 2016, o 01:04

Witajcie.
Czy to forum żyje czy ma się raczej ku upadkowi (bardzo bardzo powolnemu) ? Bywałem tutaj co jakiś czas i nic się za bardzo nie działo. Posty bez odpowiedzi, a pytania raczej nie wymagają mega wiedzy o WP. Nikt nic nie wie, nikomu się nie chce czy jaka jest oficjalna wersja braku rozwoju tego forum ? Tylko nie zganiać na konkurencję, bo jej chyba nie ma nawet.

no avatar
kris_goldweb
Świeżak
 
Posty: 79
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 paź 2016, o 12:09

Re: Forum

przez kris_goldweb » 9 gru 2016, o 08:48

no też się zastanawiam - trochę tu pustawo a szkoda bo potencjał jest i rzeczywiście konkurencji też nie bardzo widać ;)

no avatar
dst
 
Posty: 20
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 gru 2016, o 18:50

Re: Forum

przez dst » 9 gru 2016, o 10:41

Po prostu na tym forum brakuje ludzi, którzy mają szeroką wiedzę o WP. Brakuje po prostu fachowców.

Ten oficjalny polski support też leży, nie ma ludzi, nie ma fachowców.

https://pl.wordpress.org/support/

Podobno większa część tych fachowców przeniosła się na facebooka:

https://www.facebook.com/groups/wpzen/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/wordpre ... a/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/WordPre ... w/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/

WordPress Polska na Slack

https://pl.wordpress.org/support/topic/ ... -na-slack/

Dzisiaj powstał zespół w popularnym komunikatorze Slack dla polskiej społeczności WordPressa. Każdy może do niego dołączyć i szybko uzyskać odpowiedzi na pytania.

Wiem, istnieją dwie grupy na Facebook zrzeszające polską społeczność WordPress. Jest również oficjalne polskie forum WordPress. Nawet jest globalny zespół WordPress na Slacku. Ale nie ma żadnego czatu dla polskiej społeczności.

W tym zespole otrzymasz pomoc po polsku, oraz będziesz mógł przejrzeć najnowsze polskie artykuły o WordPressie. W tej chwili dostępne są kanały:

ogolne – wiadomości dotyczące zespołu
motywy – pomoc dotycząca motywów
wtyczki – pomoc dotycząca wtyczek
wordpress – pomoc dotycząca ogólnie WordPressa
zlecenia – wiadomości dotyczące zleceń
blogi – najnowsze artykuły z blogów o WP
inne – kanał zbiorczy na niepasujące nigdzie indziej wiadomości

https://www.wpart.pl/kanal-wordpress-polska-slack/
Ostatnio edytowano 9 gru 2016, o 19:49 przez dst, łącznie edytowano 1 raz

no avatar
kris_goldweb
Świeżak
 
Posty: 79
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 paź 2016, o 12:09

Re: Forum

przez kris_goldweb » 9 gru 2016, o 12:36

Masz racje tam grupy żyją.
Zresztą chyba tam jest wygodniej i szybciej.
FB wchłania wszystko :)

Avatar użytkownika
tuning4web
Bloger
 
Posty: 216
Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Forum

przez tuning4web » 9 gru 2016, o 15:10

Fachowcy są tutaj też :) Ale po prostu nie mają czasu siedzieć cały czas na forum, bo muszą zarabiać pieniądze. A jak większość użytkowników opisuje problem, nie podając adresu strony, albo podając screena to już w ogóle ręce opadają ...
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

no avatar
Maxima
Świeżak
 
Posty: 80
Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

Re: Forum

przez Maxima » 9 gru 2016, o 15:41

Przyznam że jestem pod wrażeniem ile jest tutaj odpowiedzi w temacie, bo na forum tego życia nie widać ;)
Dzięki za linki, sprawdzę później. Szkoda że tutaj tak pusto, "konkurencyjne" forum ale dla CMS J! to normalnie ruch jak w galerii przed świętami w porównaniu do tego co tutaj się "dzieje". A przecie to dwa najpopularniejsze CMS w Polsce, jak i nie na świecie.
Co do wiedzy, nie sądzę że nikt tutaj nic nie wie. Wiele pytań jest śmiesznych ale odpowiedzi nikt nie udziela (wystarczy 2-3 minuty z google). Nie mówię aby dawać wszystko i zawsze na tacy ale kurczę, no chociaż może naprowadzić zbłąkane owieczki na temat :)

@tuning4web z Twoją wypowiedzią się nie zgodzę, ale to mniejsza o to, nie jestem tutaj aby mówić co kto ma robić. Grunt to się dogadywać na każdym polu.

Avatar użytkownika
tuning4web
Bloger
 
Posty: 216
Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Forum

przez tuning4web » 9 gru 2016, o 18:58

@Maxima mogę wiedzieć z czym konkretnie się nie zgadzasz?
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

no avatar
Maxima
Świeżak
 
Posty: 80
Reputacja: 1 pkt
Od: 9 gru 2016, o 00:36

Re: Forum

przez Maxima » 9 gru 2016, o 19:32

Oczywiście. Tworzysz strony www, znasz się na tym więc jak by nie patrzeć jesteś fachowcem w swej dziedzinie, a przynajmniej wiesz o wiele wiele więcej niż 3/4 userów z forum. Piszesz też że fachowcy nie mają czasu na pisanie na forum ale w tym wątku się wypowiadasz pomijając niektóre wypowiedzi w dziale z pomocą. Nie tyczy się to Tylko Ciebie :)

Nie mam broń Boże do Ciebie pretensji, nie odbieraj tego osobiście, ale zastanawia mnie skąd ta niechęć do niesienia pomocy. Siedzę na nie jednym forum, głównie branża IT i widzę że ten schemat się pogłębia. Dużo osób wie, ale już nie mają ochoty pomagać. Nie dziwię się, google nie gryzie, nie wymaga dostępu płatnego a lenistwo wielu osób wręcz dobija. Ostatnio kwiat był na jednym forum gdzie w dziale POMOC chciał(a) aby ZROBIĆ JEJ/JEMU (nie pamiętam płci autora postu) część prezentacji w jakiejś aplikacji z pakietu Office. No nóż w kieszeni się otwiera... Zamiast zapytać się jak to ruszyć to nie, chce gotowca leniwiec zakichany. Nie jestem alfą i omegą ale lenistwa nie toleruje. Pomóc, wskazać drogę czy coś, ok. Dużo też zależy od przypadku.
Ogółem staram się nie negować innych, ale tego typu kwiaty są przegięciem. Niestety dzisiejsza "młodzież", osoby korzystające z sieci są bardzo roszczeniowe i nie powiem, ale osobiście mi się to nie podoba. Walczyć z tym mogę tylko na małą skalę bo przeciwników mam na tym polu niezliczone ilości ;)

Czy tylko ja to wszystko tak widzę czy może Wy macie inne zdanie na ten temat ?

no avatar
dst
 
Posty: 20
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 gru 2016, o 18:50

Re: Forum

przez dst » 9 gru 2016, o 19:35

tuning4web napisał(a):Fachowcy są tutaj też :) Ale po prostu nie mają czasu siedzieć cały czas na forum, bo muszą zarabiać pieniądze. A jak większość użytkowników opisuje problem, nie podając adresu strony, albo podając screena to już w ogóle ręce opadają ...


Rozumiem życie prywatne, zarabianie pieniędzy, ale trzeba też mieć zamiłowanie do darmowego pomagania na takim forum po godzinach od pracy, rozumiem też to, że ktoś ma rodzinę, ale jak ma się chęci to na takim forum da się też pomagać, wystarczy po prostu chcieć, a niestety mało tutaj jest ludzi, którzy fachowo pomagają. Założyłem temat: post7160.html#p7160 i nikt mi w tym temacie nie odpowiedział, to znaczy, że nikt na tym forum nie posiada takiej wiedzy, czy da sie przenieść zawartość strony z php-fusion do wordpressa, więc brakuje ekspertów.

Avatar użytkownika
tuning4web
Bloger
 
Posty: 216
Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Forum

przez tuning4web » 9 gru 2016, o 21:32

@Maxima, rozumiem i oczywiście nie mam pretensji, ale nie jest możliwe żeby jedna osoba była w stanie odpowiedzieć na każdy wątek. Ja po prostu jak mam wolną chwilę to wchodzę na forum i staram się pomóc.

Moim zdaniem problem polega na tym, że na forum rejestrują się użytkownicy dopiero jak mają dany problem i gdzie indziej nie uzyskali pomocy. Przedstawią się, w następnym poście opiszą problem i jeśli zostanie rozwiązany, to aktywność takiego usera się kończy (do napotkania kolejnego problemu :)), a tacy użytkownicy, po pewnym czasie mogliby bez problemu odpowiadać na proste pytania innych użytkowników. Niestety tak się nie dzieje.

@dst - czytałem Twój wątek, ale nie wypowiadam się, bo nie eksportowałem akurat treści z php-fusion do WP, więc jesteśmy na tym samym etapie. Ewentualnie możesz przyjrzeć się tabelom w bazie Fusion i WP i spróbować zrobić to ręcznie za pomocą poleceń SQL.
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

Następna strona



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Sprawy organizacyjne

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość