formatowanie zdjęć

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
mufi3
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 lip 2018, o 10:41

formatowanie zdjęć

przez mufi3 » 30 lip 2018, o 10:42

Witam.

Proszę o pomoc w poniższej kwestii.

Mam problem z formatowaniem zdjęć w swoim sklepie internetowym - jedne zdjęcia formatuje innych nie.

Przykład: www.3dmodels24.com

Próbowałem już różnych wtyczek typu: "Odnawianie miniaturek" czy "Force Regenerate Thumbnails"

Niestety żadna nie działa.

Co może być powodem?

Jeżeli wejdę w Wygląd/ Personalizacja/ WooCommerce/ Obrazki produktu to na podglądzie wyświetla się wszystko prawidłowo; jednak nie przekłada się to na rzeczywistość.

Ustawione jest przycinanie do formy kwadratu 1: 1

Tutaj jakby ustawienia tej personalizacji były całkowicie nieaktywne; cokolwiek bym tam nie zmienił i opublikował, nie zmienia się w wyglądzie sklepu.

Jaki inny plugin mógłby załatwić ten temat?

Bardzo proszę o podpowiedź.

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak
 
Posty: 76
Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: formatowanie zdjęć

przez grzegorzkrk » 30 lip 2018, o 13:45

Ustaw sobie (nawet ręcznie) max-height:300px; dla elementu img.scale-with-grid, #Content img lub jakiegoś nadrzędnego div'a
Oczywiście wysokość sobie dobierz, dałem dla przykładu.
mufi3 lubi ten wpis.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: formatowanie zdjęć

przez bercik156 » 30 lip 2018, o 15:21

Dodam tylko od siebie że możesz mieć potem problem z page speedtest bo np. Będzie ładowany większy obrazek niż miejsce do tego przeznaczone :p

Najczęstszym problemem jest kiedy masz np miejsce 350x350px wgrasz do wordpress obrazek np 650x350px to już czesto wordpress nie bedzie potrafił przerobić tego na 1:1 :)
mufi3 lubi ten wpis.
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

no avatar
mufi3
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 lip 2018, o 10:41

Re: formatowanie zdjęć

przez mufi3 » 30 lip 2018, o 18:46

grzegorzkrk mógłbyś napisać gdzie to mogę ustawić?
Szczerze mówiąc jestem zielony w temacie Wordpressa, a informatyk, który robił mi ten sklep po prostu wziął pieniądze i się na niego wypiął.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: formatowanie zdjęć

przez bercik156 » 30 lip 2018, o 19:52

Wejdź w personalizacje i masz niestandardowe css czy cos w tym stylu i wklej tam

Kod: Zaznacz cały
 img.scale-with-grid, #Content img {max-width: 300px;}
mufi3 lubi ten wpis.
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

no avatar
mufi3
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 lip 2018, o 10:41

Re: formatowanie zdjęć

przez mufi3 » 30 lip 2018, o 21:41

Wpisałem ten kod i opublikowałem, ale niestety nic się nie zmieniło :-( :-( :-(
Mam wrażenie że cała personalizacja jest przez coś blokowana, bo cokolwiek bym tam nie zmienił, to zmienia się to fajnie na podglądzie z boku, natomiast w samym sklepie jest bez zmian.

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 266
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: formatowanie zdjęć

przez Fibbo » 2 sie 2018, o 04:18

W takim razie spróbuj z !important:
Kod: Zaznacz cały
img.scale-with-grid, #Content img {max-width: 300px!important;}
I <3 Wordpress.

no avatar
mufi3
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 lip 2018, o 10:41

Re: formatowanie zdjęć

przez mufi3 » 2 sie 2018, o 08:31

Również nie reaguje.
Zrobiłem taki eksperyment: zmieniłem motyw BeTheme na standardowy i problem ustąpił. Wszystkie zdjęcia ładnie poprzycinane. REAGUJE NA USTAWIENIA PERSONALIZACJI.
Wygląda na to, że problem leży w motywie BeTheme - to on blokuje ustawienia personalizacji i wprowadza swoje ustawienia miniatur.
Ma ktoś rozeznanie, gdzie w motywie BeTheme można to skorygować?

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 266
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: formatowanie zdjęć

przez Fibbo » 2 sie 2018, o 10:32

Ścieżka do pliku:
Kod: Zaznacz cały
/wp-content/themes/betheme/css/base.css


linia 36, masz:
Kod: Zaznacz cały
img.scale-with-grid,#Content img{max-width:100%;height:auto}


w tym miejscu możesz to zmienić. Sprawdź czy zadziała. Jeżeli tak to cofnij zmiany, utwórz motyw potomny i tam w base.css dokonaj zmiany.

Powodzenia! :D
I <3 Wordpress.

no avatar
grzegorzkrk
Świeżak
 
Posty: 76
Reputacja: 5 pkt
Od: 22 lip 2018, o 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: formatowanie zdjęć