Dodanie do wpisu ikony głośniczka z wersją dźwiękową

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
Avatar użytkownika
Witek
 
Posty: 8
Reputacja: 0 pkt
Od: 6 kwi 2018, o 09:01

Dodanie do wpisu ikony głośniczka z wersją dźwiękową

przez Witek » 13 kwi 2018, o 09:06

Posiadam motyw Education Base, który ma służyć mojej grupie językowej do nauki języka angielskiego. Potrzebuję do tej nauki umieszczać we wpisach słówka/wyrażenia z wstawioną obok ikoną głośniczka z wersją dźwiękową. Tak np jak w słowniku Diki. Czy jest na to sposób? Proszę o pomoc i poradę

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Dodanie do wpisu ikony głośniczka z wersją dźwiękową

przez bercik156 » 14 kwi 2018, o 02:38

Podpowiem jak to wyglada na takim Diki.

<span class="en-GB hasRecording" title="British English">
<span class="audioIcon icon-sound dontprint soundOnClick" tabindex="-1" data-audio-url="/images-common/en/mp3/learn.mp3"></span></span>

od strony js może to wyglądać np. tak: https://jsfiddle.net/gD4Dr/1256/

teraz tylko to dostosować do Twoich potrzeb i od razu zaznaczam, że do każdego słówka, wyrażenia czy dialogu potrzebujesz oddzielnego nagrania ;)

Czyli co Ci potrzeba? tak na serio napisać skrypt js/jquery (już masz go zrobionego w 99%)
Nagrać mp3 z wersją dzwiękową.
Przy każdym dialogu dodawać linijkę podobną do tego:
<span class="audioIcon icon-sound dontprint soundOnClick" tabindex="-1" data-audio-url="/images-common/en/mp3/learn.mp3"></span>

A wersja dla leniwych, a raczej leniwych później to napisać wtyczkę która rozszerzy Ci edytor o nową opcję z dodawaniem tego głośniczka i wtedy już tylko będziesz podawać który plik mp3 chcesz załączyć :P
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

Avatar użytkownika
Witek
 
Posty: 8
Reputacja: 0 pkt
Od: 6 kwi 2018, o 09:01

Re: Dodanie do wpisu ikony głośniczka z wersją dźwiękową

przez Witek » 14 kwi 2018, o 11:41

Wszystko pięknie i jasno napisane, bercik, tylko ja nigdy nie pisałem skryptu na poważnie i sądzę, że doskonale o tym wiesz :) Czyli że muszę się wziąć za naukę tworzenia skryptów, zanim przystosuję swój motyw do nauki angielskiego?

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Dodanie do wpisu ikony głośniczka z wersją dźwiękową

przez bercik156 » 14 kwi 2018, o 14:05

Albo zlecić komuś zrobienie tego :) w tym przypadku dałem Ci już w sumie gotowe rozwiazanie tylko musisz je delikatnie przerobić i dodać odpowiednio do siebie.

Nauka programowania jesli umiesz angielaki to bedzie dla Ciebie chwila tak na serio bo skrypty pisze sie po angielsku funkcje sa w jezyku angielskim jedynie delikatna algebra sie kłania :p

A co w tym przypadku musisz zrobić? Skrypt ktory Ci podałem zmienić na akcje do przycisku który Ci podałem i wyciągać z niego dane czyli JQuery href data i wiadomo wrzucić do motywu do functions.php żeby ładować skrypt

Potem jak tworzysz nowy wpis na blogu to tylko dodajesz tą linijkę
<span class="audioIcon icon-sound dontprint soundOnClick" tabindex="-1" data-audio-url="/images-common/en/mp3/learn.mp3">

W widoku edytora html :)

Jak masz budżet to moge Ci to ogarnac ale to na priv :)
Witek lubi ten wpis.
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

Avatar użytkownika
Witek
 
Posty: 8
Reputacja: 0 pkt
Od: 6 kwi 2018, o 09:01

Re: Dodanie do wpisu ikony głośniczka z wersją dźwiękową

przez Witek » 14 kwi 2018, o 18:18

Ok, dzięki serdeczne.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Baza wiedzy Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość