Do katalogowania kolekcji

Jeśli szukasz wtyczki Wordpress to jest dział dla Ciebie
no avatar
Lukasz
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 5 cze 2017, o 09:29

Do katalogowania kolekcji

przez Lukasz » 5 cze 2017, o 09:45

Witam
Szukam wtyczki za pomocą której będę mógł skatalogować różne rzeczy tworząc swoje własne pola. Chodzi mi o coś tak rozbudowanego jak np. WPMovieLibrary albo coś takiego jak wtyczki do zapisywania przepisów kulinarnych. Chcę skatalogować różne rzeczy (np. książki, płyty, znaczki itp) stąd chciałbym mieć możliwość modyfikowania pól w zależności od tego co będę katalogował (np. do książek dodam Autora, a w znaczkach już inne dane). Czy jest tak bardzo konfigurowalna jakaś wtyczka, która to umożliwia? Przeszukałem repozytorium wordpressa, ale nic sensownego nie znalazłem, może źle zadawałem pytania w wyszukiwarce :). Nie chcę się bawić w custom fields.

Avatar użytkownika
Fibbo
Świeżak
 
Posty: 125
Reputacja: 9 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Do katalogowania kolekcji

przez Fibbo » 6 cze 2017, o 11:43

Dlaczego nie chcesz się bawić w custom fields? Wtyczka ACF rozwiązuje wszystkie Twoje problemy. Możesz grupować pola dla danego typu postów itp. Szybkie i bez zbędnego dłubania.
admin lubi ten wpis.
I <3 Wordpress.

no avatar
Lukasz
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 5 cze 2017, o 09:29

Re: Do katalogowania kolekcji

przez Lukasz » 7 cze 2017, o 14:19

Chyba masz rację Fibbo, że ACF będzie najlepszym rozwiązaniem. Czy jest jakiś dobry tutorial dla laików jeśli chodzi o konfigurację tej wtyczki? Jak sprawić by były widoczne te pola na stronach z treścią czy w postach?

Avatar użytkownika
Fibbo
Świeżak
 
Posty: 125
Reputacja: 9 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Do katalogowania kolekcji

przez Fibbo » 8 cze 2017, o 21:06

Dokumentacja wtyczki odpowie na 90% Twoich pytań, na resztę odpowiesz sobie sam :D albo zapytasz na forum :)
Link do dokumentacji:
https://www.advancedcustomfields.com/resources/

W razie problemów pisz, może będę w stanie pomóc :)

Powodzenia!
I <3 Wordpress.

no avatar
Lukasz
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 5 cze 2017, o 09:29

Re: Do katalogowania kolekcji

przez Lukasz » 16 cze 2017, o 18:44

Witam ponownie Fibbo. Utworzyłem grupę interesujących mnie pól. Utworzyłem również szablon strony. Gdy dodaje nową stronę z tym szablonem wyświetlają mi się pola. Dodaje informację, zapisuję i chciałbym je wyświetlić. Czy jest możliwość wyświetlenia treści za pomocą shortcode umieszczając go w kodzie szablonu? Czy trzeba ingerować w szablon strony by te informacje były widoczne. Jeśli tylko tak to jak to należy zrobić? Myślałem o utworzeniu szablonu za pomocą np. Page Builder by SiteOrigin i umieszczeniu ewentualnie w odpowiednich miejscach poszczególne pola za pomocą shortcode. Czy jest to możliwe? Nie chciałbym ingerować w kod, nie mam o tym pojęcia.

Avatar użytkownika
Fibbo
Świeżak
 
Posty: 125
Reputacja: 9 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Do katalogowania kolekcji

przez Fibbo » 17 cze 2017, o 13:35

Wybacz że tyle czekałeś na odpowiedź, ale ostatnio mam strasznie dużo pracy. :D
Kwestię wyświetlania wartości pól za pomocą shortcode'ów świetnie masz opisaną tutaj:
https://www.advancedcustomfields.com/re ... our-theme/
Chyba sam nie byłbym Ci w stanie lepiej tego wytłumaczyć. :)
I <3 Wordpress.

no avatar
Lukasz
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 5 cze 2017, o 09:29

Re: Do katalogowania kolekcji

przez Lukasz » 17 cze 2017, o 15:48

Dzięki wielkie za poświęcony czas Fibbo :). Widziałem już tą stronkę. Nie jest to wtyczka przyjazna dla zwykłego użytkownika. Trzeba wszystko dodawać ręcznie (nie znając programowania to beznadzieja), nie działają niektóre opcje. Powinien być jakiś standardowy fragment kodu choćby w postaci shortcodeów i dodawanie całej grupy pól do wpisu (albo jakiegoś kodu, który się wkleja do szablonu i działa), a nie poszczególne pola we wpisie gdzie się chce, co i tak nie działa. Rezygnuję z projektu na Wordpresie. Temat można zamknąć.


Powrót do Szukam wtyczki

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości