Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

Chcesz zasięgnąć opinii na temat swojej strony na silniku Wordpress, podaj ją tutaj.
no avatar
Rafał Lenart
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 11 sty 2017, o 17:10

Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

przez Rafał Lenart » 11 sty 2017, o 18:24

Trzeci rok będzie jak prowadzę tego bloga i ostatnio miałem okazję zmienić motyw na nowszej generacji. Ogólnie prosiłbym o ocenę i ewentualnie porady co mogę poprawić. http://naturalniezdrowy.com.pl/
Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
tuning4web
Bloger
 
Posty: 216
Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

przez tuning4web » 11 sty 2017, o 23:53

Na moim monitorze (2560x1440px) trochę słabo wygląda to szare tło (zajmuje pół ekranu), patrz screen.
Ja bym dał tam białe tło a całą stronę wyśrodkował.

Obrazkom wyróżniającym dałbym "width: 100%" w CSS, stracą trochę na jakości ale nie będzie tego czarnego tła po obydwu stronach.
Poza tym ok.
Załączniki
screen.jpg
screen.jpg (18.79 KiB) Przeglądane 603 razy
RafaÅ Lenart lubi ten wpis.
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

no avatar
Rafał Lenart
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 11 sty 2017, o 17:10

Re: Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

przez Rafał Lenart » 12 sty 2017, o 12:02

O kurka! Ale to szpetnie wygląda!
Dziękuje za odpowiedź, ale mam jedną prośbę jak wyśrodkować całą stronę? Musiałem coś zamieszać w kodzie.

Avatar użytkownika
tuning4web
Bloger
 
Posty: 216
Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

przez tuning4web » 12 sty 2017, o 12:15

Spróbuj dodać taki kod css:
Kod: Zaznacz cały
.container {
    margin: 0 auto;
}
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

no avatar
Rafał Lenart
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 11 sty 2017, o 17:10

Re: Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

przez Rafał Lenart » 12 sty 2017, o 12:56

Dziękuje bardzo, pomogło :-) Jest jeszcze tylko jedna sprawa, a mianowicie rozumiem, że "container" to swojego rodzaju pole w którym zawarty jest m.in. tekst. Dlaczego w takim razie jeżeli margines jest ustawiony na 0 to w wersji mobilnej tekst jest skompresowany do małej kolumny po środku z marginesami po bokach? Przeszkadza to np. w wyświetlaniu reklam z adsense, bo są ucięte.

Avatar użytkownika
tuning4web
Bloger
 
Posty: 216
Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

przez tuning4web » 12 sty 2017, o 15:28

Dla szerokości ekranu mniejszej niż 767px masz na stronie taki kod:
Kod: Zaznacz cały
body .container {
    max-width: 420px;
}

który powoduje, że kontener ma maksymalną szerokość 420px nawet na ekranie 700px, wystarczy usunąć ten kod css, lub go nadpisać.
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www

no avatar
Rafał Lenart
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 11 sty 2017, o 17:10

Re: Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

przez Rafał Lenart » 12 sty 2017, o 18:08

Okej.
Łopatologicznie, ale udało mi się to co zakładałem. Chyba będzie dobrze.
Ostatecznie wkleiłem taki kod:
Kod: Zaznacz cały
@media only screen and {max-width: 768px}

@media only screen and {min-width: 420px}

body .container {
    max-width: 100%;
}

.container {
    margin: 0 auto;
}


Dziękuje serdecznie!

Avatar użytkownika
tuning4web
Bloger
 
Posty: 216
Reputacja: 23 pkt
Od: 6 paź 2016, o 09:11

Re: Blog o ziołolecznictwie i odżywianiu - do oceny

przez tuning4web » 12 sty 2017, o 21:51

Ok, ale dwie pierwsze linie nie są poprawne:
Kod: Zaznacz cały
@media only screen and {max-width: 768px}

@media only screen and {min-width: 420px}


Jeśli chcesz kod przykładowo dla ekranu mniejszego niż 420px, dajesz

Kod: Zaznacz cały
@media only screen and (max-width: 420px) {
  i tutaj kod css dla takiego erkanu np:
  .container {
    margin: 0 auto;
  }
}


a teraz Twój kod działa zawsze niezależnie od szerokości ekranu, i na dużej rozdzielczości jest rozciągnięty na cały ekran.
wp-info - Porady i informacje na temat WordPressa | Tuning4Web - Przyspiesz/zmodyfikuj swoją stronę www




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Oceń stronę

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości