BArdzo wolne wp-admin

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
waluszek
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 mar 2018, o 10:48

BArdzo wolne wp-admin

przez waluszek » 30 mar 2018, o 10:57

Witajcie, jako że to mój pierwszy to pragnę się przywitać i pozdrowić społeczność :)

Do rzeczy.

Mam stronkę na wordpress, strona przeniesiona na serwer dedykowany, działą bardzo szybko i sprawnie, niestety jest poważny problem z administracją tą stroną, samo wpisanie adres/wp-admin powoduje że wp-admin wczytuje się około minuty, potem wpisanie loginu i hasło i potem kolejna minuta samego logowania.

Brak błędów w logach na ten temat.
Może ktoś ma jakiś pomysł co jest grane?

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 237
Reputacja: 26 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: BArdzo wolne wp-admin

przez Fibbo » 30 mar 2018, o 23:45

Cześć,

Kilka pytań aby zdiagnozować usterkę:
1. a jak wygląda samo poruszanie się po kokpicie? tam też na każdą akcję czekasz tyle czasu?
2. Używasz jakichkolwiek pluginów do cacheowania? W3 Total Cache lub coś w tym stylu?
3. Masz aktualnego wordpressa?

Podczas ładowania strony wejdź proszę w konsolę, następnie "Network" i wstaw tutaj screena z tego co Ci tam wyszło.
I <3 Wordpress.

no avatar
szuszu
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 18 kwi 2018, o 15:26

Re: BArdzo wolne wp-admin

przez szuszu » 18 kwi 2018, o 15:49

Hej, mam ten sam problem - z tym, że u mnie trwa to zdecydowanie dłużej niż minutę. A odpowiadając na Twoje pytania Fibbo:

1. Poruszanie się po kokpicie również mozolne - praktycznie niemożliwe jakiekolwiek działania.
2.Nie
3.Tak

Będę wdzięczna za podpowiedź - najlepiej taką łopatologiczną, dla zielonych zupelnie ;)


Fibbo napisał(a):Cześć,

Kilka pytań aby zdiagnozować usterkę:
1. a jak wygląda samo poruszanie się po kokpicie? tam też na każdą akcję czekasz tyle czasu?
2. Używasz jakichkolwiek pluginów do cacheowania? W3 Total Cache lub coś w tym stylu?
3. Masz aktualnego wordpressa?

Podczas ładowania strony wejdź proszę w konsolę, następnie "Network" i wstaw tutaj screena z tego co Ci tam wyszło.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (171.29 KiB) Przeglądane 274 razy

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 154
Reputacja: 17 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: BArdzo wolne wp-admin

przez bercik156 » 18 kwi 2018, o 20:33

Szuszu musisz jeszcze raz zrobić screena, bo ten niestety nic nie pokazuje.

Screena zrób jak już Ci sie strona załaduje (oczywiście strona przeładowywana z network otwartym) i mozesz od razu ogarnąć co ma najwiekszy czas i napisać. :)

Potem możemy szukać dalej. (czyli np włączenie wp_debug i zobaczenie czy nie ma ukrytych błędów :))
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

Avatar użytkownika
jaworowi.cz
 
Posty: 25
Reputacja: 5 pkt
Od: 15 mar 2017, o 11:51

Re: BArdzo wolne wp-admin

przez jaworowi.cz » 28 kwi 2018, o 16:12

Można też najszybsza metoda deaktywowc wtyczki pokolei i sprawdzać która powoduje problem.

Jeżeli to nic nie da zmienić nazwę katalogu plugins na np. Plugins_ - jeżeli masz katalog /mu-plugins podobnie.

Jeżeli problem dalej będzie występować powodem mogze być kod w motywie (np. Jakaś dodana funkcja w functions.php lub źle stworzony i skonfigurowany motyw potomny. Możesz wykonać podoba operację z _

Ostatnie co przychodzi mi do głowy do ustawienia serwera i PHP np. Limity pamięci i Max_post_size
szamaniwp.pl lubi ten wpis.

Avatar użytkownika
szamaniwp.pl
 
Posty: 39
Reputacja: 5 pkt
Od: 24 sty 2018, o 21:12

Re: BArdzo wolne wp-admin

przez szamaniwp.pl » 30 kwi 2018, o 15:17

Spotkałem się z tym niejednokrotnie. Za każdym razem problemem były wtyczki które wykonywało mnóstwo zapytań do admin-ajax.php.
Kolega ma rację deaktywuj wtyczki i sprawdź czy to rozwiązuje problem.
Opieka nad stronami na WordPressie https://szamaniwp.pl




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości