Aktualizacja wtyczek

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
Morfi
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 kwi 2018, o 10:12

Aktualizacja wtyczek

przez Morfi » 23 kwi 2018, o 11:18

Witajcie ;)
Zarządzam kilkunastoma stronami na silniku wordpress i chciałbym, aby każda z nich się automatycznie aktualizowała, chodzi głownie o aktualizację wtyczek i wersji wordpressa.
Część stron aktualizuje się bez zarzutu, wystarczyło dopisanie do pliku wp-config kodu: define( 'AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', false ); oraz instalacja wtyczki Easy Updates Manager. Wiem to nadgorliwość, ale działa. :D
Niestety duża część stron i to w obrębie jednego hostingu nie aktualizuje się. Próbowałem przeróżnych wtyczek, próbowałem też dopisać do pliku functions.php kod: add_filter( ‘auto_update_plugin’ , ‘__return_false’ ); chociaż nie wiem, w którym miejscu pliku powinien się znaleźć, dlatego dopisałem na samym dole. Wszystko bez żadnego efektu.
Kontakt z hostingiem również nic nie wniósł - podali mi link do strony, którą znalazłem sobie wcześniej.

Pomóżcie proszę.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Aktualizacja wtyczek

przez bercik156 » 23 kwi 2018, o 12:00

Zauważyłem z tym pewną zależności.

1. Wp_cron zadziała tylko jeśli masz wejścia na stronę
2. Niektore serwery maja problem z automatyzacja wordpress

Jesli masz dostęp do crona na serwerze to ogarnij sobie używanie crona serwerowego w WP.
Jeśli nie to pisz z administracją serwera ale przed tym ogarnij php_info serwera na którym to działa :)
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D

no avatar
Morfi
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 kwi 2018, o 10:12

Re: Aktualizacja wtyczek

przez Morfi » 24 kwi 2018, o 11:09

Dziękuję za odpowiedź bercik156.

Odpisali mi z hostingu - "Nasze serwery jak najbardziej pozwalają na automatyzację aktualizacji WordPress, ponieważ chociażby CMS-y instalowane Instalatorem aplikacji potrafią aktualizować się samoczynnie. Dostęp do crona również jest domyślnie włączony."
Plik phpinfo.php utworzyłem wcześniej i działa. Niestety na tym kończy się moja wiedza i zupełnie nie wiem jak posługiwać się ani cronem, ani php info.
Jeśli mógłbym prosić, to wytłumacz mi, jak krowie na granicy, jak ogarnąć tego crona, tzn aktualizacje przy jego użyciu. Może to wina wp-cron, może jest jakiś kod, który trzeba wklepać, aby załatwić sprawę.
Proszę o pomoc, bo szef mnie zlinczuje.

no avatar
bercik156
Świeżak
 
Posty: 172
Reputacja: 18 pkt
Od: 2 kwi 2017, o 06:59
Lokalizacja: Wa-Wa

Re: Aktualizacja wtyczek

przez bercik156 » 26 kwi 2018, o 04:33

Możesz tutaj zamieścić zawartość php info (jeśli chcesz ale nie zmuszam :D )

Napisz jeszcze jakie Wtyczki nie chcą ci się automatycznie aktualizować. Niektóre takie jak np WPML czy inne które są płatne same się nie aktualizują :)

Co do crona to napisz co to za serwer masz (zresztą to info i tak się przyda bo już kilka serwerów przerabiałem ;) ) jaki hosting (mam nadzieję, że nie home :P
Pomogłem? Polub / Podziękuj :) Ciebie to nic nie kosztuje a mi sprawi radość :D




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Wtyczki Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron